Genel

Özel Sporcular, Para Masa Tenisi Kadın Milli Takımı Avrupa Şampiyonu oldu.

Polonya’nın Krakow şehrinde devam eden Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda Ülkemizi temsil eden Özel Sporcular Para Masa Tenisi Kadın Milli Takımı Fransa’yı 3-0 yenerek tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu olarak Ülkemize ilk Altın Madalyayı kazandırmış oldular.

Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda bugün yapılan Para  Masa Tenisi müsabakalarında Ülkemizi temsil eden Milli Sporcularımız Ebru Acer, Lara Samsunlu ve Sümeyra Türk’den oluşan Para Masa Tenisi Milli Takımı Final müsabakasında Fransayı 3-0 yenerek tarihinde bir ilki başardı.

B Grubunda mücadele eden Para Masa Tenisi Kadın Milli Takımımız  , Grup müsabakalarında İtalya’yı 3-0  ve Fransa’yı 3-1 yenerek grubunu lider olarak tamamlayarak yarı finale yükseldi.  Milli Takımımız yarı Finalde A Grubunun ikincisi Portekiz ile karşılaşıp 3-0 yenerek finale yükseldi.

Finalde ise Grubunda 3-1 yendiği Fransa ile karşılaşan Türkiye Kadın Milli Takımı tarihinde bir ilki başararak Avrupa Yaz Oyunları Şampiyonu olarak Ülkemize ilk Altın Madalyayı kazandırdı.

Erkekler Takım müsabakasında ise Utku Caberoğlu, Bronz Madalya kazanarak Ülkemize Erkekler kategorisinde ilk madalyayı kazandırmış oldu.

Bu sonuçlar ile Türkiye Oyunlarda 1 Altın,  4 Gümüş  ve 7 Bronz olmak üzere toplamda 12 Madalya kazanmış oldu.

Başkan Birol Aydın: Özel Sporcularımız Tarih Yazıyor.

Avrupa Oyunlarını Plonya’da takip eden TOSSFED Başkanı Birol Aydın, Özel Sporcularımız Avrupa’da tarih yazıyor. Federasyonumuz, Down, Otizm ve mental çocuklara 15 branşta spor faaliyeti yaptırarak, onların sporla hayata tutunmalarını sağlıyor. 81 ilde 730 Spor Kulübünde yüzbinlerce özel çocuğumuza spor yaptırıyoruz.

Virtüs Avrupa Yaz Oyunlarında Para Yüzme branşında kazandığımız 4 gümüş ve 6 bronz Madalya’nın yanına Şimdi Para Masa Tenisi Milli Takımımız Altın madalya eklemiş oldu. Mutluyuz, Gururluyuz, İstiklal Marşımızı okutup, Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı en üstte göklere çektiren Özel Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum.Para Masa Tenisi  Milli Takımımız ile hedefimiz olan 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına emin adımlarla ilerliyoruz. Teknik Kurullarımız ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda azim ve istek ile daha çok çalışıp, hedefimize ulaşmak istiyoruz.

Türkiye’nin Parlayan Yıldızı olan Özel Sporcularımız Ülkemizi başarıyla temsil ediyorlar.

Şunu belirtmek isterim ki  bu başarıların ve alınan madalyaların arkasında çok çalışma, özel sporcular ailemizin duaları, maddi ve manevi desteği olan Sponsorlarımız var.

Özel Sporcularımıza inanan ve her zaman yanımızda olan, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK –TESYEV Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e, Sponsorlarımız ve destekçilerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Spor Toto’ya, Türk Hava Yolları’na, Türk Telekom’a, Ziraat Katılım’a, Alagöz Holding’e, her zaman sesimiz olan siz değerli medya mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, Camiamız adına Şükranlarımı sunuyorum ’dedi.

Polonya’da devam eden Avrupa Yaz Oyunları 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak müsabakalar ve Kapanış Töreni ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu