Genel

Özel Sporcular, Avrupa Yaz Oyunları’nda 10’uncu Madalya’yı Kazandı.

Polonya’nın Krakow şehrinde devam eden Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda Türkiye’yi temsil eden Özel Sporcular Yüzme Milli Takımı, 1 Gümüş ve 4 Bronz madalya olmak üzere toplamda 5 madalya kazandı.
Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nda bugün yapılan Para Yüzme müsabakalarında Ülkemizi temsil eden ve madalya kazanan sporcular şöyle;
· Ali Şiroğlu :Erkekler 200 Metre Karışık 2.42,50’lik derecesi ile 3.üncü olarak Bronz Madalya,
· Seçil Açıkgöz: Kadınlar 50 Metre Kurbağalama 40.70’lik derecesi ile 3.üncü olarak Bronz Madalya,
· Veysi Turan: Erkekler 50 Metre Kurbağalama 34.39’luk derecesi ile 3.üncü olarak Bronz Madalya
· Özel Sporcular Erkekler 4 x 100 metre Karışık Bayrak Milli Takımı, (Mert Aslan, Veysi Turan, Doruk Davran, Hikmet Cem Sezgin), 4.33,58’lik dereceleri ile gümüş madalyanın sahibi oldu.
· Özel Sporcular Erkekler 4 x 200 metre Serbest Bayrak Milli Takımı, (Doruk Davran, Hikmet Cem Sezgin, Mert Aslan, Ahmet Mintaz) 08.57,85’lik dereceleri ile bronz madalyanın sahibi oldu.
Bu sonuçlar ile Türkiye Oyunlarda 4 Gümüş ve 6 Bronz olmak üzere toplamda 10 Madalya kazanmış oldu.
Başkan Birol Aydın: Özel Sporcularımız Türkiye Aşkına Madalyaları Topluyor.
Milli sporcuları göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutlayan Başkan Birol Aydın, ” Otizmli, Down , Mental Fark etmiyor, Özel Sporcularımız Avrupa , Dünya Şampiyonalarında Madalyaları toplamaya devam ediyor, Para Yüzme Milli Takımımız ile hedefimiz olan 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına emin adımlarla ilerliyoruz. Teknik Kurullarımız ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda
azim ve istek ile daha çok çalışıp, hedefimize ulaşmak istiyoruz.
Türkiye’nin Parlayan Yıldızı olan Özel Sporcularımız Ülkemizi başarıyla temsil ediyorlar.
Şunu belirtmek isterim ki bu başarıların ve alınan madalyaların arkasında çok çalışma, özel sporcular ailemizin duaları, maddi ve manevi desteği olan Sponsorlarımız var.
Bir Özel Çocuğada Sen Spor Yaptır diyerek çıktığımız bu yolda, bize destek olan Sponsorlarımız ve destekçilerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Spor Toto Teşkilat Başkanlığına, Türk Hava Yolları’na, Türk Telekom’a, Ziraat Katılım’a, Alagöz Holding’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Özel Sporcularımıza inanan ve her zaman yanımızda olan, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK –TESYEV Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e, her zaman sesimiz olan siz değerli medya mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, Camiamız adına Şükranlarımı sunuyorum ’dedi.
Polonya Krakow Şehrinde devam eden Virtüs Avrupa Yaz Oyunları 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak müsabakalar ve Kapanış Töreni ile sona erecek,

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu