Genel

Özel Sporcu Veysi Turan “ Avrupa Şampiyonu” olarak tarihi bir başarı gösterdi.

Polonya’nın Krakow şehrinde devam eden Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nın üçüncü gününde Türkiye’yi temsil eden Özel Sporcular Para Yüzme branşında; 1 Altın Madalya, 1 Gümüş Madalya ve 1 Bronz madalya, Para Masa Tenisi branşında ise 1 Gümüş Madalya olmak üzere toplamda 4 madalya daha kazandılar.

Virtüs Avrupa Yaz Oyunları’nın Üçüncü gününde yapılan müsabakalarda Ülkemizi temsil eden ve madalya kazanan sporcular şöyle;
Para Yüzme Branşı;
Veysi Turan: Erkekler 200 Metre Kurbağalama stilinde 2.51,14’lük derecesi ile Avrupa Şampiyonu olup Ülkemize Altın Madalya kazandırdı.
Seçil Açıkgöz: Kadınlar 200 Metre Kurbağalama stilinde 3.22,36’lık derecesi ile 2.inci olarak Gümüş Madalya,
Deniz Şevin Şentuna : Kadınlar 200 Metre Kurbağalama stilinde 3.47,34’lük derecesi ile 3.üncü i olarak Bronz Madalya,

Para Masa Tenisi branşında ise;

Çift Kadınlarda ise Ebru Acer ve Sümeyra Türk’den oluşan Milli Takımımız, A grubunda mücadele eden Türkiye ilk maçında Portekiz’i 3-0 , Fransa’yı 3-1 yenerek finale yükseldi. Finalde ise Polonya’ya 3-2 yenilerek Avrupa Yaz Oyunları ikincisi olarak Ülkemize Gümüş Madalya kazandırdılar.

Bu sonuçlar ile Türkiye Oyunların Üçüncü gününde 2 Altın, 6 Gümüş ve 7 Bronz olmak üzere toplamda 15 Madalya kazanmış oldu.

Başkan Birol Aydın: Özel Sporcularımızdan Madalya Yağmuru Var.

Milli sporcuları göstermiş oldukları başarıdan dolayı kutlayan Başkan Birol Aydın, ” Özel Sporcularımız tarih yazıyor, Avrupa’da Madalyaları toplayıp, İstiklal Marşımızı okutuyorlar. 10 yıl önce her Özel çocuğun yapacağı bir spor branşı var diyerek yola çıktık. Şimdi ise meyvelerini toplamaya başladık, Otizmli, Down , Mental Fark etmiyor, Özel Sporcularımız Avrupa Yaz Oyunlarında madalyaları toplamaya devam ediyorlar. Para Atletizm ’de olduğu gibi Para Yüzme ve Para Masa Tenisinde de tek hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına katılmak ve madalyalar kazanmaktır , TOSSFED Yönetim Kurulumuz, Eğitim Kurulumuz ve Teknik Kurullarımız ile hazırlamış olduğumuz planlar doğrultusunda azim ve istek ile daha çok çalışıp, hedefimize ulaşmak istiyoruz.
Türkiye’nin Parlayan Yıldızı olan Özel Sporcularımız Ülkemizi başarıyla temsil ediyorlar.
Alınan madalyaların arkasında çok çalışma, özel sporcular ailemizin duaları, maddi ve manevi desteği olan Sponsorlarımız var. Özel Sporcularımıza inanan ve her zaman yanımızda olan, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK –TESYEV Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e, Sponsorlarımız ve destekçilerimiz, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Spor Toto’ya, Türk Hava Yolları’na, Türk Telekom’a, Ziraat Katılım’a, Alagöz Holding’e, her zaman sesimiz olan siz değerli medya mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, Camiamız adına Şükranlarımı sunuyorum ’dedi.

Polonya’da devam eden Avrupa Yaz Oyunları 23 Temmuz Cumartesi günü yapılacak müsabakalar ve Kapanış Töreni ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu