Genel

Eğitim Seferberliğinde Rekor Antrenör Sayısına Ulaştık!

Federasyonumuz ve Bakanlığımızca ortaklaşa açılan Antrenör kursları ile 1971 Antrenör sayısına ulaşarak yeni bir Rekora daha imza attık.

2022 yılını “Eğitim Seferberliği Yılı” ilan eden Federasyonumuz, 2023 yılında da Antrenör Eğitim Kurslarına devam ediyor.

81 İlden gelen talepler, TÖSSFED Eğitim Kurulunca incelenerek oluşturulan 2023 Yılı Özel Sporcular Antrenör Eğitim Kursları ve Vize Seminerleri  “Yönetim Kurulumuzca” onaylanarak faaliyet takvimine dahil edilmiştir.

Özel Antrenörlerimize GSB / EYS’den İş İmkanı!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonumuzdan  2. kademe ve üzeri antrenörlük belgesi alan Antrenörlerimiz,  81 Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince açılan EYS (ücretli antrenör) başvuruları ile göreve başlamışlardır. Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde göreve başlayan Özel Antrenörlerimiz, illerde bulunan Özel Çocuklarımıza Ücretsiz olarak spor yaptırmaktadırlar.

Rekor Antrenör Sayısı İçin Eğitim Kurulumuza Teşekkür ediyorum!

Başkan Birol Aydın, “Şükürler olsun ki, kısa zamanda açmış olduğumuz Kurslar ile 1971 Antrenör sayısına ulaştık. 2022 Yılında İlan ettiğimiz Eğitim Seferberliği ile Antrenör Kadromuza yüzlerce yeni antrenör kattık. Hedefimiz 81 İlde 15 branşta yeterli sayıda Antrenör sayısına ulaşmaktır. Bu sebeple 2023 yılını da  Eğitim Seferberliği ilan ediyoruz. Bu sebeple açılacak Rekor Antrenör sayısına ulaşmamız için gece gündüz emek veren Eğitim Kurulu Başkanı Alper Tekalp’e ve Eğitim Kurulumuza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu