Genel

USTA KALEM YAVUZ KOCAÖMER BU HAFTAKİ KÖŞE YAZISINDA ÖZEL SPORCULARIMIZI KALEME ALDI.

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen uluslararası turnuvalarda Paralimpik sporcularımız 5’i altın olmak üzere, toplam 21 madalyayı Türkiye’ye kazandırdı.

▶️ Uluslararası Masa Tenisi Federasyonu (ITTF) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda sporcularımız dört altın, 4 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 11 madalya kazandı. İki sporcu, Abdullah Öztürk ve Nesim Turan, erkekler dördüncü sınıf finalinde bir araya geldi. Abdullah Öztürk, finalde Nesim Turan’ı 3-2’lik skorla geçerek Türkiye’ye altın madalyayı getiren isim oldu. Bireyselde Nesim Turan, Merve Cansu Demir ve Kübra Korkut ülkemize gümüş, Ali Öztürk, Ümran Ertis ve Neslihan Kavas ise bronz madalya kazandırdı.

▶️ Avusturya’nın St. Pölten kentinde gerçekleşen bir diğer turnuvada ise Paralimpik sporcumuz Büşra Ün, Ukraynalı rakibi Olena Shyngaryova, Çek rakibi Ladislava Porizkova ve Avusturyalı rakibi Vanessa Jenewein 2-0’lık skorlarla mağlup ederek tek kadınlarda Madainitennis Açık Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nın şampiyonluğuna ulaştı.

▶️ İngiltere’nin Başkenti Londra’da düzenlenen 2019 Para Yüzme Dünya Şampiyonası’nda iki kadın Paralimpik yüzücümüz Sümeyye Boyacı gümüş, Sevilay Öztürk ise bronz madalya ile ülkemize döndüler.

▶️ Özel sporcularımız İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen ITTF-Para Masa Tenisi Avrupa Şampiyonası’nda Ebru Acer kadınlar bireyselde gümüş madalya kazandı. Ebru Acer ve Sümeyra Türk’ten oluşan, Kadın Takımımız da gümüş madalyanın sahibi oldu. Acer-Türk ikilisi bu sonuçla Avrupa Para Masa Tenisi tarihinde ülkemize gümüş madalya kazandıran ilk kadın sporcularımız oldular.

▶️ Tayland’ın Başkenti, Bangkok’ta düzenlenen Uluslararası Para Badminton Şampiyonası’nda 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplamda 5 madalya kazandık.

Şimdi soruyorum:

Yazılı ve görsel basında bu başarıların kaç tanesinden haberdar oldunuz?

– Yavuz Kocaömer / Milliyet / 06.10.2019

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu