Genel

Türkiye Şampiyonasına Katılan Özel Sporcu Aileleri Çok Mutlu!

Türkiye Şampiyonasına Katılan Özel Sporcu Aileleri Çok Mutlu!
Federasyonumuz tarafından düzenlenen Şampiyonaların Sporcuların Sosyal yaşamlarına yansımalarını değerlendirmek adına Özel Sporcular Ailelerimiz ile yapılan görüşmeler, anket çalışmaları sonucunda Federasyonumuzun ana hedeflerinden biri olan “ Özel Sporcuların Sosyal Hayata” entegrasyonun ne durumda olduğu ele alınmıştır.
Atletizm Türkiye Şampiyonasına Katılan Özel Sporcu Aileleri İle Yapılan Çalışmada;
Eğitim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Mehmet ILKIM tarafından Yapılan bilimsel araştırma, ve çalışmalar neticesinde ailelerin hem Federasyonumuzun uygulamalarından hem şampiyonaların şenlik havasında yapılmasından çok memnun oldukları görülmektedir. Araştırmada 5 ana tema üzerinde duruldu; Fiziksel Gelişim, Sosyal Gelişim, Duygusal Gelişim, Psiko Sosyal Gelişim, Aile yaşam memnuniyeti temaları işlendi. Bütün temalarda gelişim sağlandığı ve Sporun Özel çocuklar üzerindeki faydaları görülmüştür.

Başkan Birol Aydın; Hedefimiz Özel Sporcularımızın Hayatına Dokunmak!
Anketi Sonuçlarını inceleyen Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada, “Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, 64 Spor Federasyonu içerisinde Ulaşım ve Konaklamayı karşılayan tek federasyonumuz.
Federasyon olarak Özel Sporcuların Sportif gelişimlerini sağlayarak Avrupa, Dünya Şampiyonaları , Trisome Oyunları ve Paralimpik Oyunlarındaki başarıları ile Rol Model olmalarını sağlıyoruz. Spordaki başarıların yanı sıra sosyalleşme, bağımsız hareket etme spor ile rehabilitasyon, fiziksel gelişimleri, duygularını ifade edebilen yaşama tam entegre bireyler olmaları için çalışıyoruz.
Spor yapan Özel Çocuklarımıza Üniversite kapıları açıldığı gibi , Antrenör , Spor Uzmanı gibi kadrolar ile istihdam edilmektedirler.
Ayrıca; Sporda sağladıkları başarıları ile Devlette sınavsız işe girmelerinin yolu açıldığı gibi Devlet Sporcusu Şeref Aylığı almaktadırlar.
Federasyon olarak Özel Sporcularımızın hayatına dokunarak , Özel Sporcularımızın ve Ailelerimizin mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz.

TÜRKİYE ATLETİZM ŞAMPİYONASI’NDA ÖZEL SPORCULARIN YAŞAM

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu