Genel

Rekortmen Özel Sporcumuz Dilara Çevik

Hedefi Şampiyon Sporcular yetiştirmek olan Rekortmen Özel Sporcumuz Dilara Çevik, 52 Madalya ve 3 Dünya rekoruyla birlikte katıldığı tüm Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında uzun atlama, disk ve gülle atma, triatlon, 100m, 200m, 400m ve 800m stillerinde birçok başarıya imza attı.

Ülkemizi temsilen birçok ülkede katıldığı müsabakalardan rekorlarla dönen Dilara, en büyük hayallerinden birini daha gerçekleştirdi. Adana Çukurova Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümünü kazandı.

Disk ve Gülle Atma stili üzerine yoğunlaşan Down Sendromlu Özel Sporcu, 2021 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerçekleştirdiği proje kapsamında Nezihat Abdullah Doğan İlkokulu’nda sporcu adaylarına beden eğitimi dersleri vermeye başladı.

Küçük yaşlardan beri çeşitli spor dalları ile uğraşan ve azimle hayallerini gerçekleştirmeye yönelik çabalar sarf eden Dilara, “Şu ana kadar 52 madalya aldım. 3 tane de dünya rekoru kırdım. Kısa, orta ve uzun mesafe koşu, triatlon, uzun atlama dahil birçok dalda yarıştım, madalyalar aldım. Disk ve gülle atmada dünya rekorlarının sahibiyim. Yürüyüşte de dünya şampiyonluğum var. Artık bir hedefim daha var. Öğrencilerimi yarışmalara hazırlamak ve şampiyonluklar kazandırmak. Bu benim için çok büyük gurur verici olur. Sporculara eğitim vermek, beni işime daha motive ediyor ve daha çok heveslendiriyor. Öğrencilerim hayal kurmaktan vazgeçmesin.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu