Genel

Para Atletizm Milli Sporcumuz Muhsine Gezer’den Gümüş Madalya

 

B.A.E / Dubai’de yapılan 13.Fazza Dubai 2022 World Para Athletics Grand Prix Turnuvasında Para Milli Atletizm Sporcumuz Muhsine Gezer 400 metre stilinde Özel Sporcular adına bir Grand Prix’ de ilk kez Gümüş madalya alarak 2. lik elde etti.

Bu sonuç ile birlikte Para Atletizm Milli Sporcularımız 13.Fazza Dubai 2022 World Para Athletics Grand Prix Turnuvasında Uzun Atlama branşında Fatma Damla Altın Gülle Atma branşında Mihriban Korkmaz ile Altın Madalya , Gülle Atma branşında Eda Yıldırım, 400 Metre koşuda Muhsine Gezer ile Gümüş Madalya, 400 Metre koşuda Esra Bayrak  Bronz Madalya alarak gerçekleşen turnuvayı tamamladı.

Başkan Birol Aydın ”Milli Sporcularımızı ve Teknik Heyetimizi Tebrik Ediyorum”

Gerçekleşen turnuva sonrası açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın ” B.A.E / Dubai’de yapılan 13.Fazza Dubai 2022 World Para Athletics Grand Prix Turnuvasını toplamda 5 madalya ile tamamlamış bulunmaktayız. Müsabakalarda mücadele eden tüm Sporcu kardeşlerimi ve Teknik Heyetimizi göstermiş oldukları mücadele ve azimden dolayı tebrik ediyorum.

Hedeflerimiz Doğrultusunda Çalışmalarımıza Devam Edeceğiz.

Federasyonumuz son yıllarda özelikle paralimpik branşlarda almış olduğu başarılarılar ile adından söz ettirmeye devam ediyor, yeni yılda ve yeni dönemde hedefimiz olan 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına direk olarak daha fazla sporcu ile katılım sağlamak ve madalyalar almak, bu hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu