Genel

Para Atletizm Milli Sporcumuz Mihriban Korkmaz’dan Altın Madalya.

Özel Sporcu Mihriban Korkmaz’dan Altın Madalya.

B.A.E / Dubai’de yapılan 13.Fazza Dubai 2022 World Para Athletics Grand Prix Turnuvasında Özel Sporcularımız 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandılar.

Turnuvanın ilk gününde uzun atlama kategorisinde Ülkemizi temsil eden Fatma Damla Altın 5.41 m atlayarak Ülkemize ilk altın madalya’yı kazandırırken, aynı kategoride yarışan Edanur Akın ise 4.66 m ile Turnuvada üçüncüsü oldu.

Turnuvada bugün Gülle Atma dalında mücadele eden sporcularımızdan Mihriban Korkmaz 13.24 m atarak Ülkemize ikinci altın madalyayı kazandırırken, aynı kategoride yarışan Eda Yıldırım ise 12,45 m atarak İkinci oldu.

Türkiye Turnuvayı 4 madalya ile tamamladı.
IPC Grand Prix Turnuvasını yerinde takip eden Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada; Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına iyi hazırlanıyoruz. Dubai’de IPC onaylı bu yarışta 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya kazandık. Ayrıca Mihriban Korkmaz gülle atma stilinde 13,24 metre atarak Türkiye Rekoru kırdı. Özel Sporcularımızı ve Teknik heyetimizi tebrik ediyorum.
Sporcularımıza Güvenimiz Sonsuz Başarıların Devamı Gelecek.
Sporcularımıza güvenimiz sonsuz, burada birbirine kenetlenmiş ve birbirinin başarısı ile tek yürek olmuş bir Milli Takım kadrosu var, Madalyaların ve rekor derecelerin devamı gelecektir” dedi

Şampiyona yarın yapılacak olan 400 metre erkek ve kadınlar müsabakası ile sona erecek olup, Milli Takım kafilemiz 25 Mart Cuma günü yurda dönecektir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu