Genel

ÖZEL SPORCULAR FEDERASYONUNDAN ÖRNEK PROJE!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Etimesgut Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürlüğü ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından; Etimesgut İlçesindeki Özel Çocuk ve Gençlere yetenek taraması ve performans ölçümleri yapıldı.

Etimesgut İlçesindeki Özel Çocuk ve Gençlerin kişisel, fiziksel, sosyal ve zihinsel gelişimlerine katkı sunmak ve içlerinden Paralimpik sporcular yetiştirmek için planlanmış olan “ENGELLERİ SPORLA AŞIYORUM” projesi kapsamında 50 Okuldan, 1000 Özel Çocuğa tarama yapılıp, 13 Kasım 2017 Pazartesi günü TOHM Eryaman Tesislerinde Sağlık Dairesi Başkanlığınca Motorik Özellikleri ve Fiziki Özellikleri, Antropomekrik ölçümle testleri yapıldı.

Proje hakkında açıklama yapan Proje Koordinatörü ve Asbaşkan Ensar KURT; “ Etimesgut İlçemizdeki özel çocuklarımızı hayatın tam ortasında olsunlar, koşsunlar, spor yapsınlar diye hayata geçirdiğimiz “ENGELLERİ SPORLA AŞIYORUM” projesi ile 1000 çocuğumuza ulaştık. Ekim ayında Etimesgut Kaymakamı Fuat GÜREL, İlçe Meb Müdürü Ayfer YILDIRIM, İlçe GHSİM Müdürü Hamza GÜNEŞ’in destekleri ile TOHM tesislerinde 50 Özel Eğitim ve Kaynaşmalı Okul Müdürü, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Özel Eğitim Öğretmenimize sunum yaptık, Projemizi anlattık, yol haritamızı paylaşıp İş birliği protokolümüzü imzaladık. Daha sonra Teknik Kurul Üyelerimiz Sevda KALKAN ve Oğuz KALKAN’ın öncülüğünde Okullarda taramalarımızı tamamladık, bu günde burada ölçümlerimizi yapıyoruz,

PROJE KAPSAMINDA 1000 ÖZEL ÇOCUĞUMUZA VE AİLELERİNE ULAŞTIK…

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Etimesgut Gençlik Hizmetleri ve İlçe Müdürlüğü ve Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün desteği ile 1000 Özel Çocuğumuza ve ailemize ulaştık. Ölçümlere katılan çocuklarımıza Katılım Belgesi, Spor Malzemesi ve Madalya dağıttık, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

BAŞKAN BİROL AYDIN HEDEFİMİZ “2020 YILINA KADA 100.000 ÖZEL ÇOCUĞUMUZA ULAŞMAK!”

Başkan Birol AYDIN yaptığı açıklamada; “Hedefimiz Proje Kapsamında 2020 Yılına kadar 100.000 Özel Çocuğumuza ve ailesine ulaşmak, onların Motorik Özellikleri ve Fiziki Özelliklerini ve Antropomekrik ölçümlerini yapmak, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çizdiği hedef doğrultusunda “ Engelleri kapalı kapılar arkasından salonlara , sahalara çıkarmak”, 2024, 2028 Paral,impik Oyunlarında Ülkemize yeni madalyalar, yeni Şampiyonlar kazandırmak olacaktır. Özel Çocukları hayatın tam ortasında tutup, onları sporla tanıştıracağız, Engelleri Sporla Aşacağız,” Projeye destek olan tüm taraflara ve kişilere teşekkür ediyorum’ dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu