Genel

Özel Sporcular Down Sendromlular Avrupa Şampiyonası’nda İlk Madalyalar Masa Tenisinden Geldi !!!

İtalya’da devam eden Down Sendromlu Özel Sporcular  Avrupa Şampiyonası’nda milli sporcuların ilk madalyaları, bir gümüş bir de bronz ile masa tenisinden geldi.

İtalya / Padova kentinde düzenlenen organizasyonda ay-yıldızlı sporculardan masa tenisinde kadınlarda Merve Peker ve Benay Balcı ikilisi ile erkeklerde Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal çifti, takım müsabakalarında mücadele etti.

Merve Peker ve Benay Balcı ikilisi gümüş madalya kazanırken, Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal çifti bronz madalya elde etti.

 

Başkan Birol Aydın’dan Tebrik.

Federasyon Başkanı Birol Aydın; İtalya Padova’da başlayan ve 6 branşta yarıştığımız SU-DS Avrupa Şampiyonasında, Masa Tenisi Kadınlar Takım Müsabakasında Avrupa İkincisi olan Benay Balcı ve Merve Peker kızımızı ve Erkekler Takım müsabakasında Avrupa Üçüncüsü olan Erman Çetiner ve Salihcan Öztankal’ı tebrik ediyorum. Kazandığımız ve kazanacağımız tüm madalyaları Ülkemizdeki tüm Özel çocuklara armağan etmek istiyoruz, bize bu yolda destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr.Osman Aşkın Bak’a, Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya , THY Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer Bolat’a, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüze, Spor Toto teşkilat Başkanlığımıza, Ailelerimize ve Özel Sporcular Camiamıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.

Masa Tenisi Avrupa Şampiyonasında Masa Tenisi müsabakaları yarın yapılacak olan çiftler ve karışıkta devam edecek. Milli Takımımızın hedefi Altın Madalya kazanmak ve İstiklal Marşımızı okutmak.

9 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan Futsal ve Basketbol final müsabakaları ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu