Genel

Ada Zehra Anlatıcı Avrupa Şampiyonu!

Down Sendromlu Özel sporcu Ada Zehra Anlatıcı İtalya’da Yüzme Avrupa Şampiyonasında 200 Metre Kurbağalamada Avrupa Şampiyonu olarak özel sporcular kadınlar branşında bir ilki başardı.

İtalya Padova’da başlayan 2023 Down Sendromlu Avrupa Yüzme Şampiyonasında (SU-DS Avrupa Şampiyonası ) 200 Metre Kurbağalama stilinde Özel Sporcumuz Ada Zehra Anlatıcı birinci, İrem Öztekin ise 200 Metre Kurbağalama stilinde Avrupa İkincisi oldu.

Ada Zehra Anlatıcı ; Avrupa Şampiyonluğumu Ülkeme Armağan Ediyorum.
Özel Sporcular Down Yüzme branşı 200 metre Kurbağalama stilinde ilk defa Altın Madalya kazanarak Avrupa şampiyonu olan Ada Zehra Anlatıcı , Avrupa Şampiyonu olduğu için çok mutlu olduğunu, İtalya’da İstiklal Marşımızı Okutmak ve Bayrağımızı en yukarıda göndere çektirmek Büyük bir Gurur , bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Avrupa Şampiyonluğumu Ülkeme armağan ediyorum’dedi.

Başkan Birol Aydın’dan Tebrik.
Federasyon Başkanı Birol Aydın; İtalya Padova’da başlayan ve 6 branşta yarıştığımız SU-DS Avrupa Şampiyonasında, Yüzme branşı 200 metre Kurbağalama stilinde İlk Avrupa Şampiyonluğu madalyamızı kazanan Down Sendromlu Özel Sporcumuz Ada Zehra Anlatıcı’yı tebrik ediyorum. Şampiyonaya 6 branşta 60 kişilik kafile ile katılıyoruz. Atletizm, Basketbol, Futsal , Judo , Masa Tenisi ve Yüzme branşlarında madalyalar kazanıp, Ülkemizdeki tüm Özel çocuklara armağan etmek istiyoruz, bize bu yolda destek olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a , Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’a,, Bakan Yardımcısı Sayın Hamza Yerlikaya’ya, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet Bolat’a, Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza,  Ailelerimize ve Özel Sporcular Camiamıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum’dedi.

5 Eylül Salı günü başlayan Avrupa Yüzme Şampiyonasında Özel Sporcumuz Ada Zehra Anlatıcı 100 metre Serbest stilde 2.inci ve 50 Metre Sırtüstünde ise Üçüncü olmuştu.
Bu sonuçlar ile Türkiye Özel Sporcular Down Sendromu Yüzme Milli Takımı ilk iki günde 1 Altın, 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya olmak üzere toplamda 4 madalya kazanmış oldu.
Oyunlar 6 branşta bugün yapılacak olan müsabakalar ile devam edecek olup, 9 Eylül Cumartesi günü yapılacak olan Futsal ve Basketbol final müsabakaları ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu