Genel

ÖZEL ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI ADANA’da BAŞLADI.

Federasyonumuzca  27 Mayıs 2016 Cuma  günü  Adana’da başlayan Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonasının açılış töreni ile start aldı.

Şampiyonaya 44 ilden 92 spor kulübünü temsilen bölge şampiyonalarında down sendromlu, otizmli ve mental bayan-erkek kategorilerinden 152 sporcu ve aileler katıldı.

Şampiyonanın açılış törenine Federasyon Başkanı Birol AYDIN, Başkan Vekili Sadettin AKÇİ, Asbaşkan Efkan KORKMAZ, Yönetim Kurulu Üyeleri Mestan KOCA, Necla GÖKTAŞ, Adana Büyükşehir Belediyesi Engelliler Kent Konseyi Başkanı Ali Duran KARAKAYA, Yüreğir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ekrem ULU, Milli Eğitim Şube Müdürü, Teknik Kurul Üyeleri, Organizasyon Kurulu Üyeleri, sporcular, antrenör ve idareciler ile ailelerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasın yapan Federasyon Başkanımız Birol AYDIN

Özel Sporcularımız  sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Çünkü özel sporcularımız artık kabuğunu kırmış, spor yarışmalarına büyük bir azim ve gayretle katılmaktadırlar. Öncelikle Türkiyenin her tarafından çok uzun ve yorucu yolculuklarla yarışmalara gelen idareci-antrenör ve sporcularımıza büyük bir müjde vermek istiyorum. İnşallah önümüzdeki yıllardan itibaren Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü ile yapılan sponsorluk anlaşması sonucunda artık Özel Sporcularımız seyahatlerini THY uçuşları ile rahat ve güvenli seyahatlerini yapacaklardır.

Özel sporcularımıza hizmet etmek bizim için ibadet gibidir. Bunların sevgileri herşeyin üzerindedir.Bende bu sevgi devam ettiği sürece bu çocuklarla hiçbir zaman ayrılmayacağım, ne zamanki bu sevginin azaldığını hissediğim an bir dakika dahi durmam bu duygular içerisinde buraya katılan tüm özel sporcularımıza, antrenörlerimize ve idarecilerimize yarışmalarda üstün başarılar diliyorum.dedi.

Adana Özel Sporcular İl Temsilcisi Mustafa BAŞ ise sizleri Adana’da görmekten ve ağırlamaktan son derece mutluyuz. Özel sporcularımıza başarılar dilerim.

Adana AYAS Spor Kulübü ve Adana ELELE Spor Kulübü hazırlamış oldukları MELEKLER ve MEHTERAN gösterileri büyük beğeni topladı.

Ayrıca Sayın İlkbal Özlem ARIOĞLU özel sporcularımıza Türk Sanat Müziği konseri verdi.

Özel Sporcularımız açılış töreninden sonra doyasıya eğlendiler.

a11

a13

a12

a14

a15

a16

a18

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu