Genel

Fransa’dan Bir Altın Madalya Daha

Özel Sporcular Kadın Bayrak Takımı 4×100 Metre’de Dünya Rekoru ile Global Oyunlar’da Altın Madalya Kazandı.

Fransa’nın Vichy kentinde devam eden 2023 VIRTUS Dünya Global Oyunlarda 4×100 metre Kadınlar Bayrak Koşusunda, Global Oyunları rekoru kıran özel sporcular kadın milli takımımız altın madalyayı kazanarak, oyunlar Şampiyonu oldu.

Esra Bayrak, Fatma Damla Altın, Edanur Akın, Muhsine Gezer’den oluşan 4×100 metre kadın Bayrak tanımımız 51.86’lık derecesi ile oyunlar rekoru kırarak 1.olurken, 53,37’lik derecesi ile Ukrayna 2.inci , 55,65’lik derecesi ile Avusturya 3.üncü oldu.

Başkan Birol Aydın’dan Kutlama; Fransa Vichy’de Global Oyunları yerinde takip eden Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada, “4×100 metre kadınlar Bayrak yarışında Oyunlar rekoru kırarak Altın Madalya kazanan, Esra Bayrak, Fatma Damla Altın, Edanur Akın ve Muhsine Gezer’i ayrı ayrı tebrik ediyorum. Fransa’da İstiklal Marşımızı okutan ve Ayyıldızlı Albayrağımızı göndere çektiren sporcularımı ve teknik ekibimizi yürekten tebrik ediyorum. Hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunlarında Madalyalar kazanmak ve Ülkemizi başarılı şekilde temsil etmektir. Özel sporcularımıza ve bize her zaman destek olan inanan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu