Genel

Birol Aydın VİRTÜS Dünya Yönetimine Seçildi!

VİRTÜS (Dünya Özel Sporcular Federasyonu) Genel Kurulu 2-5 Haziran 2022 tarihlerinde Fransa’nın Vichy şehrinde yapıldı.
2 Haziran Perşembe günü başlayan Genel Kurulda , 2024 Paris Paralimpik Oyunları hazırlıkları, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları planlamaları yapıldı.
Genel Kurul toplantısında 5 Haziran Pazar günü Dünya Federasyonu Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi yapıldı.
Başkan Birol Aydın VİRTÜS Dünya Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi.
5 Haziran 2022 tarihinde yapılan Virtus Dünya Genel Kurulunda Avrupa ülkelerinin önerisi ile dünya genel kurulunda oy kullanma hakkı bulunan Başkan Birol Aydın , 27 dünya üye ülkesinin katılımıyla gerçekleşen Seçimlerde 3 yıllığına Dünya Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.
Seçimler sonunda bir açıklama yapan TOSSFED Başkanı Birol Aydın, Rekabetin yüksek olduğu bir seçim geçirdik. TÖSSFED olarak ülkemizde yapmış olduğumuz Avrupa ve Dünya Şampiyonalarındaki organizasyon başarımız, Down , otizm , mental sporcuları ayrı ayrı yarıştırmamız, Avrupa, Dünya Şampiyonaları, Trisome Oyunları ve Paralimpik Oyunlarındaki başarılarımız Dünya Ülkekeri tarafından takdir görmüş , bu bizleri mutlu etti.
Büyük bir başarı göstererek 12 kişiden oluşan Dünya yönetim kuruluna seçilmiş olduk. Virtus Dünya Başkanlığına Fransız Marc Traffaut tekrar seçildi. Ülkemiz tarihinde seçimli yapılan genel kurulda ilk defa bir Türk seçildi. Adaylığımızı ilan ettiğimizde yapmış olduğumuz konuşma sonrası tüm dünya ülkeleri büyük destek verdiler ve alkışlayarak destek oldular. Bizde destek olan tüm Ülkere teşekkür ettik.’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu