Genel

Başkan Birol Aydın, “Acılar Paylaşınca Azalır”

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak “Yarınlara Umutla” sloganı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 25 Nisan 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta çocuklar için düzenlenen şenlikte Başkan Birol Aydın’ın katılımlarıyla, Depremzede Özel Çocuklar ile harika bir buluşma gerçekleşti.

Gerçekleşen buluşmaya Federasyon Başkanı Birol Aydın, Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Efkan Korkmaz ile birlikte Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, Onikişubat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kadir Gemci, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Kahramanmaraş İl Temsilcisi Hünkar Yılmaz, Kahramanmaraş Down Sendromlular Derneği Başkanı Zeynep Nur Yerhan ve Türkiye Down Sendromlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gün Bilgin katıldı.

Çocukların eğlenceli vakitler geçirdiği şenlikte; sportif etkinlikler, çocuk oyunları, balon uçurma, bubble show gibi çeşitli etkinliklerin yanında hediyeleşme ve çocuklara ikramlarda bulunuldu.

Depremzede Özel Çocuklar ile yakından ilgilenen, etkinliklere bizzat katılım gösteren Başkan Birol Aydın, “Muhteşem bir buluşma gerçekleştirdik. Depremzede Özel Çocuklarımızın acılarına ortak olduk, acılarını paylaştık. Geçirdiğimiz bu zor zamanlarda onlara en iyi nasıl destek verebilirsek diye düşünerek elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz şenlikte çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluklara şahit olduk, bu bizim en büyük mutlu olma sebeplerimizdendir.  Bugünkü şenlikte emeği geçen tüm yetkililerimize, kurullarımıza, görevlilerimize, ailelerimize teşekkür ediyorum. Yarında Adana’daki çocuklarımızla buluşacağız inşallah.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu