Genel

BAKAN DR. OSMAN AŞKIN BAK ÖZEL SPORCULARIMIZ İLE BİR ARAYA GELDİ.

 

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya ilinde düzenlenen 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini anma adına düzenlenen Atletizm 1. ve 2. Bölge Şampiyonası’na Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Osman Aşkın Bak katıldı.

Burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar veren Bakan Osman Aşkın Bak, şampiyonada Türkiye’nin her köşesinden gelen özel sporcularla keyifli dakikalar geçirdiklerini, özel sporcuların heyecanını ve sevincini paylaşma mutluluğu yaşadığını söyledi.

“Bakanlık Olarak Desteklerimizi Sürdürüyoruz”

Herkesin bir engelli adayı olduğunun altını çizen Bak, “Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Özel Sporcular Federasyonuna, Engelliler Federasyonuna, Görme Engelliler Federasyonuna ve Bedensel Engelliler Federasyonuna ve diğer federasyonlar desteklerimizi sürdürüyoruz.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da özel sporcularla yakından ilgilendiğini belirten Bakan Bak, “özel sporcularımızın buraya gelerek yarışmaları, seyahat etmeleri ve aileleriyle birlikte burada olmaları bizleri çok mutlu ediyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın özel sporcularla olan hukukunu, engelli sporcularla olan diyaloğunu hepimiz biliyoruz. Çok şanslıyız ki sporun içinden gelen değerli Cumhurbaşkanımız var. Onlara özel değer veriyor” şeklin de konuştu.

“Sporun Gücü Bütün Toplumları Etkiler”

Sporun gücünün bütün toplumları etkilediğini aktaran Bakan Bak, sözlerini şöyle tamamladı: “Hep beraber buradayız. Büyük bir Türkiye istiyoruz. Her bireyiyle kucaklaşmış bir Türkiye istiyoruz. Sporda güçlü bir Türkiye istiyoruz. Büyüyen, gelişen bir Türkiye istiyoruz. Ülkemiz büyüyecek gelişecek. Sporda da hak ettiği yerlere gelecek. Buradaki heyecanlar bizleri daha çok motive ediyor. Özel sporcuları ve amatör sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz. Şampiyon ve güçlü bir Türkiye istiyoruz.”

Özel sporcularla ve aileleri ile sohbet eden Bakan Bak, onlara başarılar diledi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu