Genel

ATLETİZM 2.BÖLGE ŞAMPİYONASI AÇILIŞI YAPILDI

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini anma Atletizm 2.Bölge Şampiyonası açılışı Antalya – Lara Grand Park Otel’de gerçekleştirildi.
81 il genelinden 140 Spor Kulübünün katılımı ile gerçekleşecek olan Şampiyona açılışına Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdürrahim Boynukalın, Federasyon Başkanı Birol Aydın, Federasyon Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkanlardan Efkan Korkmaz, Aydın Koç, Ensar Kurt, Osman Akdemir, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Baş, Can Dağaşan,Disiplin Kurulu Başkanı Ünal Bingül, Genel Sekreter Adanan Öztürk, İstanbul İl Temsilcisi Bünyamin Kurt katıldı.

GERÇEK VATAN EVLATLARINA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ

Şampiyona açılış konuşmasını Federasyon Başkanı Birol Aydın gerçekleştirir iken yapmış olduğu konuşmasında ; Ülkemizin farklı illerden 15 Temmuz Şehit ve Gazilerini anma adına düzenlemiş olduğumuz Atletizm 2.Bölge Şampiyonasına katılım gösteren kulüplerimize hoş geldiniz dileklerinde bulunarak ‘’ 15 Temmuz Ülkemizin bekasına yapılan en hain saldırılardan biri olarak tarihte yerini almıştır, amacına ulaşamayan bu vatan hainlerine en güzel cevabı milletimiz vermiş ve o hain gecede Türkün gücünü tüm dünya görmüştür dedi.
Başkan Birol Aydın ; Yapılan hain saldırıda Vatan ve Millet için canını ortaya koyan gerçek vatan evlatlarına çok şey borçlu olduğumuzu belirtir iken o hain gecede Şehitlik makamına ulaşan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize şifalar dilerim dedi.

AVRUPA’DAN SES GETİREN MİLLİ TAKIMLAR OLUŞTURDUK.
Federasyon çalışmalarımız hakkında açıklama yapan Başkan Birol Aydın ; Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Özel Sporcularımızın göstermiş olduğu başarı şüphesiz ortada özellikle son yıllarda Avrupa Ülkelerinin çekindiği Milli Takımlar oluşturarak ses getirmeye başladık inşallah bu başarımızın sonucunu 2020 Tokyo Oyunlarında göstererek direk katılımlar ile Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz dedi.

GÜNAHSIZ YAVRULARIMIZ İLE BİRLİKTA OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdürrahim Boynukalın ise yaptığı açıklamada ; ‘’ Günahsız yavrularımız ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek ‘’İki yıl önce tanıştığı Özel Sporcular Ailemiz ile olan anısına değindi. Şampiyonaya katılım gösteren kulüplerimiz Bakan Yardımcısına alkışlar ile karşılık verir iken yapılacalacak olan Şampiyonada tüm kulüplerimize başarılar diledi.

TEŞEKKÜRLER ANTALYA ZİCEV
Şampiyona açılışında Özel Sporcularımıza sürpriz hazırlayarak Şampiyona öncesi moral vermek isteyen Antalya Zicev öğrencilerinden oluşan ekip Özel Sporcularımıza kısa bir konser verdi. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın ve Federasyon Başkanı Birol Aydın’nın da eşlik ettiği mini konser renkli görüntüler oluşturdu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu