Genel

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında Düzenlenen Şenlikler Devam Ediyor

Kahramanmaraş ve Adana’da düzenlenen şenliklerden sonra sıradaki şehir Osmaniye oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Kahramanmaraş ve Adana’da düzenlenen, Özel Sporcularımızın keyifli vakitler geçirdiği şenliklerde üçüncü ilimizde, depremden etkilenen illerden biri olan Osmaniye’de gerçekleşti. Başkan Birol Aydın ve Yönetim Kurulumuzun yer aldığı şenlikte halk oyunları gösterisi, yarışmalar, özel çocuklara hediye dağıtımı ve ödül töreni yapıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner’in açılış konuşması ve devamında Başkan Birol Aydın ve Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın konuşmaları ile başlayan, halk oyunları gösterisi ile devam eden şenlikte, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Osmaniye İl Temsilciği ve Osmaniye Atletizm İl Temsilciği işbirliğinde düzenlenen Özel Sporcular Atletizm İl Şampiyonası gerçekleşti. Yarışların ardından ilk üçe giren özel sporcularımızla birlikte madalya töreni gerçekleştirildi.

Düzenlenen şenliğe; Başkan Birol Aydın, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Efkan Korkmaz, Asbaşkan Ensar Kurt, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Osman Yanık, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Baş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun ve Kültür ve Turizm İl Müdürü Burhan Torun katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner’in açılışta yaptığı konuşmada; “Özel sporcularımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Özel Sporcular Federasyonumuzun en kıymet verdiği, en önem verdiği ve uluslararası alanda çok büyük başarılara imza atan sporcularımız, kendileriyle gurur duyuyoruz. Burada yarışacak olan tüm sporcu kardeşlerime ve antrenörlerine başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Önceki dönemlerde özel çocukların hayatın içinde yer almadığını ifade eden Başkan Birol Aydın, “Son yıllarda, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çocuklarımızı kucaklamasıyla artık özel sporcular Ülkemizde ve dünyada altın çağını yaşıyor. Bizim federasyon olarak amacımız, 81 ilde bütün kapılara gidip, evlere dokunup bu günahsız yavruları evlerden çıkarıp onlara spor yaptırmaktır. Her özel çocuğun yapabileceği bir spor var sloganıyla 81 ile giderek onları hayatla buluşturuyoruz.” dedi. Özel sporcularımızla gurur duyduklarını ifade eden Birol Aydın, sporcularımıza başarılar diledi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, “Özel sporcularımızın sosyal hayatın içinde aktif yer almaları, iyi bir sporcu olarak yetiştirilmelerinin sağlanması anlamında yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Federasyonumuza teşekkür ediyorum. Özel çocuklarımızın, gençlerimizin hayatla barışık yetişmeleri, sosyal hayat içinde çok etkin olmaları, bizleri gururlandıran başarılarının altında bir emek, çaba var. Özel çocuklarımızın her zaman el üstünde tutulmaları ve bugün kazandıkları başarılarda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın emekleri, katkıları çok büyüktür. Minnettarız. Bugün buraya gelerek çocuklarımıza destek olan ailelerine çok teşekkür ediyorum. Federasyon Başkanımızı yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutluyorum. İl Müdürlüğümüze ve emeği olan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, özel sporcularımıza başarılar diliyorum. Yolları açık olsun, başarıları daim olsun inşallah.” dedi.

Şenlik; tüm etkinlikler ve gösterilerin ardından çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu