Basında BizGenel

YAVUZ KOCAÖMER’İN KALEMİNDEN ÖZEL SPORCULAR.

 

10–12 ve 12–14 Şubat 2019 tarihleri arasında, Antalya Limak Limra Otel’de, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu masa tenisi birinci ve ikinci bölge turnuvaları düzenlendi.

Bölge şampiyonalarında dereceye giren sporcularımız, yine Antalya’da 22– 24 Şubat tarihleri arasında‘’ Özel Sporcular Yavuz Kocaömer 2. Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası’’nda bir araya geldiler.

Tüm şampiyonalara yaklaşık 81 ilimizden otizm, down sendrom ve mental olmak üzere toplam 636 sporcumuz katıldı. Antrenör, idareci ve aileleri ile birlikte bu rakam iki bini geçmiştir.

Biz de, Türkiye Şampiyonası açılışında sporcu gençlerimizle birlikte olduk. Onların hepsi birer melek! Düşündüklerini söyleyen, art niyetleri olmayan, sevgi dolu kardeşlerimiz. Bu arada 10 yıldır tanıdığımız Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’na da bizlerle beraber olduğu için ve engelliler sporuna her zaman desteklerini eksik etmediği için buradan bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Antalya’da görev yapan diğer yetkililerimizin göstermedikleri ilgiyle ilgili de, yarın POSTA’daki Çengelli İğne köşemizde daha geniş bilgi vereceğiz.

Her zaman söylediğimiz gibi işlerini düzgün yapan, avanta peşinde koşmayan, devletimizin olanaklarını kendileri için harcamayan engelli spor federasyonlarımızın her zaman yanındayız. Bize göre onların başında da Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu geliyor. Antrenörleri, fizyoterapistleri, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte , nasıl bir özveri ile çalıştıklarına bir kez daha tanık olduk.

– Yavuz Kocaömer / Milliyet / 10.03.2019

#TurkParalimpik #YavuzKocaomer

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu