Genel

TÜRKİYE JİMNASTİK ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Federasyonumuzun faaliyet programında yer alan Türkiye Jimnastik Şampiyonası İzmir-Bornova Jimnastik Salonunda başladı.
Şampiyonanın açılış törenine Federasyon Başkanı Birol AYDIN ,Başkanvekili Saadettin AKÇİ,Asbaşkan Aydın KOÇ,yönetim kurulu üyeleri Nadire Tomris MİSER,Yunus KABİL,Ahmet YILDIRIM,Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ünal BİNGÜLve Federasyon Genel Sekreteri Adnan ÖZTÜRK ile 350 sporcu,antrenör ve refakati aile katıldı.
Açılış töreninde konuşan Federasyon Başkanı Birol AYDIN konuşmasında”Sözlerime “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”diye her yerde söylediğim gibi burada da söyleyerek başlamak istiyorum.Burada bu büyük aile ile tekrar birlikte olmaktan son derece menmun olduğumu belirtmek istiyorum.Hepiniz hoşgeldiniz.
4 yıl önce 40 sporcu ile yapılan jimnastik şampiyonasının 205 sporcu ulaşması ne kadar büyük bir aile olduğumuzun açık bir göstergesidir. Çocuklarının başarılarını görmek için kilometrelerce yoldan gelen ailelerimize de hoşgeldiniz diyorum. Sizler hiç merak etmeyiniz bu çocuklar büyük emek vererek spor yaptıran ve buraya getiren antrenörlerimize ve bizlere emanettir.Bu çocuklarımız dünyanın melekleridir.Bizler bu çocuklara hizmetkar olmak için yola çıktık,allah ömür verdiği sürece de hizmetkar olmaya devam edeceğiz.Sporcularımızı en iyi şartlarda spor yaptırmaya devam edeceğiz.Dün Teknik kurul toplantısında arkadaşlarıma söylediğim gibi inşallah 2017 den itibaren THY ile yapılan sponsorluk anlaşması gereği uzak yerlerden gelen sporcularımız THY uçaklarından %50 indirimli yararlanarak daha rahat seyehat edeceklerdir.
Bu şampiyona için Türkiye’nin her yerinden gelen başta sporcu ve antrenörlerimiz olmak üzere tekrar hoşgeldiniz diyor ve tüm sporcularımıza müsabakalarda başarılar diliyorum”dedi.
Açılış töreninden sonra müsabakalara geçildi.Şampiyonada dereceye giren sporcularımıza madalyaları verildi.

a1

a3

a2

a4

a6

a5

a8

a7

a10

a11

a12

a9

a14

a15

a16

a22

a21

a19

a20

a18

a17


a13

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu