Genel

TOKYO 2020 PARALİMPİK OYUNLAR BASIN TOPLANTISI İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ.

Federasyonumuz tarihinde ilk’kez 3 Özel Sporcumuz Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Mihriban Korkmaz ile Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarına katılma başarısı sağlan Milli Takım kafilemiz ve Federasyon Başkanımız Birol Aydın İstanbul ilinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Toplantıya Federasyon Başkanımız Birol Aydın, Başkan Vekili Sadettin Akçi, Asbaşkan Efkan Korkmaz, Ensar Kurt Yönetim Kurul Üyesi Can Dağaşan, İstanbul İl Temsilcisi Bünyamin Kurt ve İstanbul Spor Kulüp Başkanlarımız katılım gösterdi.
Başkan Birol Aydın açıklamasında ‘’ Federasyonumuz tarihinde ilk kez büyük bir başarı sağlayarak Tokyo 2020 Paralimpik Oyunlarına direk olarak katılım sağlamanın gururunu yaşadığımızı belirtmeliyim dedi.
Başarının mimarı olan Milli Sporcularımızı ve Milli Takım Antrenörlerimizi göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik eden Başkan Birol Aydın Mihriban Korkmaz ile 2. kez Esra Bayrak ve Fatma Damla Altın ile ise ilk kez Olimpiyatlara katılma başarısı gösterdik Esra Bayrak ve Fatma Damla Altın Olimpiyatlara katılım gösteren en genç sporcu ünvanınıda taşımakta inşallah orada madalya ve madalyalar ile dönmek istiyoruz nasip olursa bugün burada olan genç sporcularımız ile gelecek yıllarda gerçekleşecek olan 2024 Paris Olimpiyatlarında Altın Madalyalar alarak başarımızı taçlandıracağız.
DESTEKLERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Başkan Birol Aydın açıklamasının devamında ” Uzun ve zorlu çalışmalar ile bugün burada bulunan 3 Özel Sporcumuz diğer sporcularımıza örnek olarak TOKYO 2020 Paralimpik Oyunlarına direk olarak katılmaya hak kazandı, Ben şahsım ve yönetim kurulum adına Sporcularımızın üzerinde emeği olan Antrenörleri Aytunç Göz ve Sevda Kalkan’a aynı zamanda Sporcularımızın anne ve babalarına bizlerden desteklerini esirgemeyen ve her zaman desteklerini hissettiren değerli Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ailemize teşekkür ederim” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu