Genel

TFF “DOWN SENDROM FUTSAL MİLLİ TAKIMIMIZ ÇALIŞMLARINA DEVAM EDİYOR.

TFF’nin ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesi kapsamında destek verdiği Özel Sporcular Spor Federasyonu bünyesindeki Down Sendromlular Futsal Milli Takımı, 4-11 Ekim’de İtalya’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlıklarını İzmir’in Bayındır ilçesinde sürdürüyor.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanımız Birol Aydın, TFF Engelliler Koordinasyon Kurul Başkanı Ömer Gürsoy, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Asbaşkanımız Aydın Koç ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, kampı ziyaret etti.

Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada, federasyon bünyesindeki sporcuların 14 dalda spor yaptığını belirterek futbolun da bunların biri olduğunu söyledi. Kampın sporcular için önem taşıdığını kaydeden Aydın, “Bu pandemi sürecinde çocuklarımızın ayrı kalmaması için burada kampa aldık. İtalya’da yapılacak şampiyonada inşallah bu ekip başarılı olacaktır.” diye konuştu.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy da Milli Takım’ın Yusuflu Mahallesi’nde, doğanın içerisinde kamp yaptığını anlattı. Türkiye’de engelli futbolunun gelişiminin son 15 yılda büyük bir ivme kazandığını vurgulayan Gürsoy, “Down sendromu futbolu sadece bir futbol değil. Halka dokunan ve bütün engellerin sorununu gündeme taşıyabilmek için down sendromlu futbolcularımızın yarattıkları tablo ile güzel bir mesafe aldık.” dedi.

Down Sendromlular Futsal Milli Takımının kaptanı Birkan Dikici de İtalya’daki şampiyonada 1. olmayı hedeflediklerini ifade ederek Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediklerini dile getirdi.

Milli Takım kampını ayrıca İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici de ziyaret etti.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Down Sendromlu futbolculara milli takım forması hediye etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu