Genel

Spor Aşkı Engel Tanımaz

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, özel sporcuların spor aşkının engel tanımadığını en güçlü şekilde ispat ettiklerini belirterek ‘’ 20’ye yakın sportif branşı kapsayan malzemelerimiz yüzbinlerce öğrencimize, sporcumuza kavuştu. İstanbul’da 44 özel eğitim kurumu dağıtımın tamamlanmasıyla Türkiye’deki 500 eğitim kurumu bundan yararlanmış olacak’’ dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 500 özel eğitim okuluna, “Spor aşkı engel tanımaz” sloganıyla 27 bin 259 adet spor malzemesi gönderdi. Yardım etkinliğiyle ilgili programların sonuncusu İstanbul’da, Bahçelievler Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde gerçekleşti.
Gerçekleşen etkinlikte Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu Federasyon Başkanı Birol Aydın ve Özel Sporcularımızla bir araya geldi.
Programda konuşma yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, özel sporcuların, spor aşkının engel tanımadığını en güçlü şekilde ispat ettiklerini belirterek, “Engel tanımayan, spor için tüm engelleri birer birer bertaraf eden değerli kardeşlerimiz için Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Sayın Cumhurbaşkanımızın startını verdiği tırlar, hamdolsun 81 ilimize ulaştı ve bugün de İstanbul’umuzda Bahçelievler’imizde, İstanbul’a kazandırdığımız güzel tesisimizde, spor malzemelerini buluşturma törenini gerçekleştiriyoruz. Tüm 81 ilimizde birbirinden değerli sporcu kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu