Genel

ŞAMPİYONLAR YURDA DÖNÜYOR

ŞAMPİYONLAR YURDA DÖNÜYOR.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Atletizm Milli Takımı İsviçre’de düzenlenen IPC Gençler Dünya Şampiyonasında tarih yazarak yurda dönüyor.

Ülkemiz tarihinde Özel Sporcular kategorisinde bir ilki gerçekleştirerek Dünya Şampiyonlukları elde eden Özel Sporcularımız , Avrupa’nın bir çok takımını geride bırakarak İsviçre / Notwil’de 3-6 Agustos 2017 tarihleri arasında gerçekleşen Şampiyona’da adeta madalyalara ambargo koydu.

ŞAMPİYONLARIMIZIN DERECELERİ.

Yapılan Şampiyonada Özel Sporcularımız Esra Bayrak; Gençler uzun atlama branşında 5,16 metrelik derecesi ile Altın Madalya, Gençler 400 Metrede 64.84 Sn’lik derecesi ile Dünya 4.lüğü,

Yasemin Keskinsoy ; Gençler gülle atmada 5.75 Metre ‘lik derecesi ile Altın Madalya,

Yıdızlarda Muhsine Gezer; 18 Yaş altı 400 Metre’de 62.21 lik derece ile Altın madalya, Uzun atlamada 4.17 mt’lik derecesi ile Gümüş madalya kazandı. Muhsine Gezer ayrıca Yıldızlar Dünya Şampiyonasında Dünya rekoru kırdı.

Onur Kopuzlu; Gençler Uzun atlamada 5.94 lük derecesi ile Dünya 4.lüğü, 400 metrede 52.91 lik derecesi ile Dünya 4.lüğü alarak Şampiyonayı tamamladı.

ZİNCİRLENEN AYAKLAR ARTIK DÜNYA ŞAMPİYONU.

Şampiyona hakkında açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın; “14 yıl önce kapalı kapılar ardında kalan Özel yavrularımız artık o zincirleri kırarak spor sahalarında Avrupa ülkelerini geride bırakarak Dünya Şampiyonlukları kazanmakta, bugün ne mutlu bize’ki bu şerefli göreve geldiğimiz gün bizlere verilen değerleri güveni boşa çıkarmadık.

2012 yılında “Bizde Varız” slagonumuz ile çıktığımız bu yolda INAS yarışlarını Madalya yağmuru ile tamamlayarak INAS’ı bir alt katagori yapan Özel Sporcularımız Ülkemiz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek IPC Dünya Gençler Şampiyonasına damgasını vurdular.

2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARINA DAHA SAĞLAM ADIMLAR İLE İLERLİYORUZ

Başkan Birol Aydın ; 2017 yılı itibarı ile hedefimiz olan 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına daha sağlam ilerlemekteyiz. Yaptığımız Milli Takım kampları ile IPC Şampiyonalarında Dünya Şampiyonlukları kazanarak çalışmalarımızın verimini en güzel şekilde almaktayız, Duâları bizler ile olan Özel Sporcular Ailelerimize, Özel Sporcularımızın bugünkü başarısında büyük paya sahip olan Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza, Sporcularımızın çalışmalarını yakınen takip edip büyük emekler veren Milli Takım Sorumlumuz ve Teknik Kurulumuza, Bizlere inanarak her türlü desteği veren ve yanımızda olan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdogan’a Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a Gençlik Ve Spor Bakanımız Sayın Dr.Osman Aşkın Bak’a , Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Sayın Abdurrahim Boynukalın’a, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a, destek mesajları ile bizi Onure eden Sayın Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Sayın Öznur Çalık’a ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan Hanımefendiye, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Sayın Hamza Yerlikaya ve Sayın Hidayet Türkoğlun’a ,Özel bir anne şefkati ile yaklaşan ve mesajları ile bizi mutlu eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Özel Sporcularımızın Annesi Dr. Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendiye huzurunuzda teşekkür eder şahsım ve federasyonumuz adına teşekkür ederim”.dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu