Genel

PORTEKİZDEN MADALYALAR GELMEYE DEVAM EDİYOR

.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Masa Tenisi ve Atletizm Milli Takımlarımız Portekizde düzenlenen Down Sendromlular Dünya Şampiyonasının ikinci gününde madalyalarını almaya devam ediyor.

Gün içerisinde yapılan müsabaklarda Masa Tenisi Çift Erkeklerde Taygun Arı ve Erman Çetiner Çift Bayanlarda ise ise Benay Balcı Merve Peker Avrupa üçünçülüğü aldı.

100 METREDE ALTIN MADALYANIN İSMİ TÜRKİYE

Atletizm Milli Takımımızda ise yapılan Müsabakalarda Ali Topaloğlu be Dilara Çevik ile 100 Metre’de Altın Madalya kazandı.

MADALYLAR GELMEYE DEVAM EDECEK.

Şampiyonanın yapıldığı Portekizde Özel Sporcularımız ile beraber olan Federasyon Başkan Vekili Sadettin Akçi yaptığı açıklamada; Şampiyonanın güzel ve çekişmeli geçtiğini dile getirerek ” Özel Sporcularımız Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekte yapılan müsabakalarda Sporcularımızın göstermiş olduğu başarı ve yarışma disiplini bizleri mutlu etmekte madalyalar gelmeye devam edecektir dedi.

Yapılan müsabakalar sonrasında aynı zamanda Dünya Down Sendromlular Yönetim Kurulu Üyesi olan Başkan Vekili Sadettin Akçi yarışmalarda derece yapan Sporculara madalylarını taktim etti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu