Genel

PARA ATLETİZM MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONASI İÇİN POLONYA’DA!

3-7 Haziran 2021 tarihlerinde Polonya`nın Bydgoszcz şehrinde organize edilecek olan IPC Para Atletizm Avrupa Şampiyonasına katılacak olan “Özel Sporcular Milli Takım Kafilesi “ Polonya’ya ulaştı.
2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına kota kazandıran şampiyonaya Özel Sporcular Milli Takımımız; Federasyon Başkanı Birol Aydın, Özel Sporcular Esra Bayrak, Mihriban Korkmaz, Fatma Damla Altın, Muhsine Gezer, Eda Yıldırım, Edanur Akın, Oğuz Türker, Antrenörler, Aytunç Göz, Sevda Kalkan, Sinem Yıldırım, İdareciBünyamin Kurt ve Psikolog Tolga Nasuh Aran’dan oluşuyor.
IPC Para Atletizm Avrupa Şampiyonası hakkında açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın;
Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, Özel Sporcular tarihinde bir ilki başardık, Esra Bayrak ve Mihriban Korkmaz Dünya sıralamasında ilk beşe girerek 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına direk katılma hakkı kazandılar. Bizlere bu gururu yaşatan özel sporcularımız Esra Bayrak ve Mihriban Korkmaz, antrenörleri Aytunç Göz ve Sevda Kalkan ile gurur duyuyorum.
Spor tarihine ismini yazdıran özel sporcularımızı, antrenörlerimizi, kulüp yöneticilerini ve ailelerini tebrik ayrı ayrı ediyorum.
IPC Avrupa Atletizm Şampiyonasında Hedefimiz madalyalar kazanarak 2020 Tokyo Paralimpik Oyunlarına yeni kotalar kazanmak, yeni destanlar yazmaktır. Özel Sporcular Atletizm takımımız Dünyanın en genç ve gelecek vaat eden takımıdır. Özel Sporcularımız IPC Avrupa Atletizm Şampiyonası olmak üzere 8 Haziranda yine Polonya’da yapılacak olan VİRTÜS Dünya Atletizm Şampiyonasında madalyalar kazanmak, İstiklal Marşımızı okutmak ve Bayrağımızı en üstte göndere çektirmek yarışacaklar. Her zaman bizim yanımızda olan ve bize inanan” Özel Sporcular Ailemizden “ manevi destek ve dualarını bekleriz ’dedi.
IPC Para Atletizm Avrupa Şampiyonası 3 Haziran’da başlayacak olup, 7 Haziranda sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu