Genel

ÖZEL YILDIZLARDAN MADALYA REKORU

İtalya’nın Loanu şehrinde düzenlen (INAS) Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda milli sporcular, toplamda 15 madalya kazanarak, özel sporcular tarihinde bir organizasyonda en fazla madalya sayısına ulaştı.

İNAS ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2016 yılı faaliyet programlarında yer alan ve 8 – 14 Haziran arasında İtalya’da Loanu Şehrinde gerçekleşen İNAS Avrupa Yüzme Şampiyonası Rekor madalyalar ile sona erdi.

ŞEVVAL TEKİN AVRUPA ŞAMPİYONU.

Şampiyonada bugün yapılan müsabakalarda Özel Sporcularımızdan Şevval TEKİN 200 Metre Kurbağalamada Altın Madalya kazanarak Avrupa Şampiyonu oldu.100 metre serbestte Seçil AÇIKGÖZ Gümüş Madalya kazanarak Avrupa İkincisi oldu. 4×100 Metre Serbestte Özel Yıldızlar Erkelerde Hikmet Cem SEZGİN, Mert ASLAN, Muammer Can DEMİRCİ ve Ahmet MİNTAZ ile Avrupa 3.lüğü alarak Bronz Madalya kazanarak toplamda madalya sayısını 15’e çıkararak Şampiyonayı Rekor madalya ile tamamladılar.

Bu sonuçlar ile Türkiye Özel Sporcular Yüzme Milli Takımımız İNAS Avrupa Yüzme Şampiyonasında 3 Altın, 7 Gümüş ve 5 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 18 Madalya kazanmış oldu. Alınan bu madalyalar neticesinde Özel Sporcular tarihinde bir rekor kırılarak bir şampiyonada 15 madalya kazanarak yeni bir rekora imza atılmış oldu.

BAŞARININ MİMARI AİLELERİMİZ

Şampiyona sonrasında bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol AYDIN ; Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak tarihimizde bir Şampiyonada 15 madalya alarak yine bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız.
Amacımız gerek Avrupa gerek Dünya Şampiyonalarında Ülkemizi en üst seviyede temsil etmektir, bunun için gecesi ve gündüzü ile Özel Sporcularımızın başarısı için ter döken Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza, Milli Takım sorumlularımıza, Yüzme Teknik Kurulu Başkanımız ve Ekibine, başarının gerçek mimarı olan ve bizlere her zaman güvenen özel sporcu Ailelerimize ve İtalya’da zafer yazan Özel Yıldızlarımıza şahsım ve Federasyonum adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım dedi.

italya_1

italya_5

italya_4

italya_2

italya_3

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu