Genel

ÖZEL YILDIZLAR KKTC ATLETİZM ŞAMPİYONASINDA.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Dr. Küçük Atletizm Şampiyonası 6 Mayıs Çarşamba günü günü Lefkoşa Atatürk Stadı’nda 9 ülkeden atletlerin katılımı ile gerçekleşiyor.

6. KUZEY KIBRIS ÖZEL ATLETİZM OYUNLARI’ında Ülkemizi Federasyonumuz Başkanımız sayın Birol AYDIN başkanlığında kulüp , antrenör ve öğrencilerimizle katılım sağladı.

Şampiyonaya ; Türkiye’nin yanı sıra Rusya; Ukrayna; Beyazrusya; Estonya; Kazakistan; Maceristan; Slevonya ve Nijerya’dan atletler katıldı.

11150631_10153311753414851_7897585228729075780_n

Federasyon Başkanımız Sayın Birol AYDIN yapmış olduğu açıklamasında ; Öncelikle kardeş ülke yavru vatan KKTC saygı ve selamlarımızı iletirken farklı ülkelerden yavru vatanımıza gelen Misafir ülkelerimize hoş geldiniz diklerinde bulundu.

Sporun önemini bir kez daha hatırlatarak bugün burada bizlerin en kutsal en değerli çocukları ile bir arada olmaktan onur duyuyoruz,onların gerek Avrupa’da gerek Dünya’da göstermiş oldukları başarı ve başarılar onlar için yapmış olduğumuz hizmetin en büyük karşılığıdır dedi.

Diğer Ülkelere mesaj veren Başkan AYDIN bilin isterim ki bu çocuklar bizim için çok önemli ve değerlidir bundan kimsenin şüphesi olmasın biz Ülkemizde çalınmadık kapı bırakmadık gerek köy gerek mezra 3 yıl içerisinde 16.000 lisanslı sporcuya sahip olduk ve gecesi gündüzü ile çalışarak daha çok çocuğumuza ulaşarak onları spor ile tanıştıracağız çünkü onlara hizmet bizler için bir ibadettir bunu bilin isterim dedi.

Şampiyonaya katılan tüm Ülkelere başarı dileklerini sunan Başkan AYDIN biz her zaman şunu söyleriz onların hepsi evlerinden çıkarak bizler için gerçek birer Şampiyondur hepsini en kalbi duygularım ile kucaklar ve selamlarım dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu