Genel

ÖZEL SPORCULARIMIZDAN MADALYA YAĞMURU

 

25-28 Temmuz 2019 tarihlerinde Finlandiya Tampere’de yapılan 2019 yılı Down Sendrom Avrupa Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonasında Türkiye 7 Altın, 12 Gümüş ve 9 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 28 Madalya kazarak tarihi bir rekora imza attı. Avrupa Şampiyonasında Atletizm branşında Ülkemizi temsil eden; Ali TOPALOĞLU; Gülle Atma’da 10.96 metelik atışı ile Avrupa ve Dünya rekoru kırarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Münevvere YILMAZ: 800 metrede 4:34:32 Üçüncü Bronz Madalya, 1500 metrede 9,13 ile İkinci Gümüş Madalya, Gülle Atma 5:99 metre ile birinci Altın Madalya ve Cirit Atmada 11,93 m ikinci Gümüş Madalya kazandı.

Dilara ÇEVİK : 400 metrede 2:25:09 ikinci Gümüş Madalya, Disk Atmada 13:12 metre ile Birinci Altın Madalya, Cirit Atmada 8:93 metre ile ikinci Gümüş Madalya , Triathlon 25:32 ikinci Gümüş Madalya, Gülle Atmada 4:80 metre ile ikinci Gümüş Madalya , 200 metre 56,02 ile ikinci Gümüş Madalya, 800 metrede 5:53:04 Birinci Altın Madalya kazandı.

Volkan YAVUZASLAN ; Disk atmada 20,49 m üçüncü Bronz Madalya, Cirit Atmada 20,80 m üçüncü Bronz Madalya kazandı. Merve UZUN ; Uzun Atlamada 2,48 metre ile üçüncü olarak Bronz Madalya kazandı.

Türkiye bu sonuçlar ile genel klasman da üçüncü olarak ,Ülkemize kupa kazandırdı.

DOWN MASA TENİSİ MİLLİ TAKIMI AVRUPA ŞAMPİYONU

Salihcan Öztankal Çift Erkekler Avrupa 3 bronz madalya kazandı.

Enes Yılmaz Çift Erkekler Avrupa 3 bronz madalya kazandı.

Benay Balcı-Merve Peker bayan takımlar Avrupa şampiyonu 2 altın madalya kazandılar.

Benay-Merve çift kızlar Avrupa 2si gümüş madalya kazandılar.

Karma (mix) Enes Yıldırım, Benay Balcı 3sü oldular bronz madalya kazandılar.

Benay Balcı Ferdiler Avrupa 3 oldu bronz madalya kazandı.

Erkek Takımımız Avrupa 3 oldu(Enes-Salih) bronz madalya kazandılar.

MADALYALARIMIZI SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ.

Şampiyona sonrası bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın; Dünya Rekoru kıran Kaptan Ali Topaloğlu ile yaptığı görüşmede Sporcularımız Madalya ve Kupalarını Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a vermek istiyorlar ilk fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımız ile buluşmak istiyorlar, zaten Sayın Cumhurbaşkanımız özel Sporcularımızı yakınen takip edip, destekliyor . Avrupa Şampiyonası sonuçları gösteriyorki doğru yoldayız , 6 yıldır alt yapıya yatırım yapıyoruz, performans sporcusu yetiriyoruz.

Çıkmış olduğunuz bu yolda bize güvenen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na , Bakan Yardımcımız Sayın Hamza Yerlikaya’ya , TMPK Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e ve Spor Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a ayrı ayrı Teşekkür ediyorum. Ayrıca Avrupa Şampiyonasında çok büyük emeği olan Kafile Başkanımız Sadettin Akçi’yi, Antrenörlerimiz Leman Elmas, Mürsel Kurt, Kemal Yaşkafa , Halit Çaka’nı organizasyon Kurul Üyemiz Yasemin Öğüt’ü , Kulüp Başkanlarımızı, Antrenörlerimizi, ailelerimizi ve Gururumuz özel sporcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum’dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu