Genel

Özel Sporcularımız Ödüllere Doymuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) ev sahipliğinde düzenlenen Engelsiz Ödül Töreni’nde 10 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Cumhuriyetin 100., TSYD’nin ise 60. yılının kutlandığı senede ilk kez engelli sporculara yönelik ödül töreni düzenlendi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesinde TSYD’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen TSYD-Petrol Ofisi Engelsiz Ödül Töreni’nde 10 kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Törene ; Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın ,Asbaşkan Ensar Kurt, Asbaşkan Efkan Korkmaz, Y.K. Üyesi Can Dağaşan, Şampiyon Özel Sporcularımız , Ailelerimiz, Tössfed Kurul Üyelerimiz, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Ayhan Yıldırım ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç katıldı.

10 Ödülün dağıtıldığı Organizasyonda:
•Yılın Çıkış Yapan Sporcusu Ödülü, Paralimpik Sporcumuz Fatma Damla Altın,

•Vefa Ödülü, 2022 Yılında Çekya’da Dünya Şampiyonu olan Özel Sporcular Down Atletizm ve Masa Tenisi Milli Takımı (Dilara Çevik, Emirhan Akçakoca, Benay Balcı ve Merve Peker)

Ödül Töreninde konuşan Federasyon Başkanı Birol Aydın , “Bugün buraya engelleri aşmış, madalyaları toplamış, ilkleri başarmış bir Federasyon olarak katılmanın gururunu yaşıyorum.  Töreni düzenleyen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve TSYD’ye teşekkür ediyor, tarihimizde ilk kez yapılan bu törenin bundan sonra da devam etmesi diliyorum.” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu