Genel

Özel Sporcularımız Fransa Yolunda!

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Özel Sporcuları ve Antrenörleri, 04 – 11 Haziran 2023 tarihleri arasında Fransa’nın Vichy kentinde gerçekleştirilecek olan 2023 VIRTUS Global Oyunları için bugün Fransa’ya hareket etti.

TÖSSFED Milli Takım Kafile Başkanlığını Efkan Korkmaz’ın yapmış olduğu Paralimpik branşlardan Atletizm’de Sporcular Ebrar Keskin, Eda Yıldırım, Edanur Akın, Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve Muhsine Gezer ile Antrenörler Aytunç Göz, Sevda Kalkan ve Sinem Yıldırım, Masa Tenisi branşında; Sporcular Ebru Acer, Sümeyra Türk, Utku Caberoğlu ve Garip Olcaş ile Antrenörler Sevinç Sert Lahna ve Bülent Baran, Yüzme branşında Deniz Şevin Şentuna, Doruk Davran, Hikmet Cem Sezgin, Mert Aslan ve Seçil Açıkgöz ile Antrenörler Gaye Kurubaş, Cenk Utkuoğlu, Serap Demirci Elibol ve Mustafa Şahin, Fizyoterapist Bensu Söğüt, Spor Psikoloğu Beyza Nur Kılıç’dan oluşurken, Kafileye VİRTÜS Basketbol Teknik Kurul Başkanı Ufuk Bulut ile refakatçiler eşlik etti.

Başkan Birol Aydın, “Başarıları ile ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inancımız tamdır. 2023 VIRTUS Global Oyunlarında mücadele edecek tüm sporcularımıza ve Milli Takım Kafilemize başarılar diliyorum. Global Oyunlardaki en büyük hedefimiz Masa Tenisi branşında ilk sırada tamamlayıp, 2024 Paris Paralimpik Oyunları için kota almak ve Atletizm ve Yüzme branşlarında ise Madalya ve Rekorlar ile Dünya Sıralamasındaki yerimizi daha yukarılara çıkarmak ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları için avantaj elde etmektir. Tüm Özel Sporcular Ailemiz başta olmak üzere Türk Milletimizden dua ve desteklerini bekliyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu