Genel

ÖZEL SPORCULARDAN MADALYA YAĞMURU!

Polonya’nın Torun’da devam eden VİRTÜS Dünya Salon Atletizm Şampiyonasının son gününde Piste çıkan Özel Sporcularımızdan Fatma Damla ALTIN Yüksek Atlama stilinde Dünya İkincisi olarak Gümüş Madalya kazanırken, İkinci Gümüş Madalyamız bir diğer sporcumuz Muhsine GEZER ‘den 800 Metrede geldi.

ÖZEL SPORCULAR ALETİZM TARİHİNDE BİR İLK!

Şampiyonada bugün bir ilk yaşandı, Özel Sporcular Kadınlar Bayrak Takımımız 4 X 400 metrede Dünya İkincisi oldu. Ukrayna’nın birinci olduğu yarışmada Fransa ise Dünya üçüncüsü oldu.
*Edanur AKIN, Fatma Damla ALTIN, Muhsine GEZER ve Sevim DEMİRCAN’dan oluşan Kadınlar Bayrak takımımız kazanmış olduğu Gümüş Madalya ile bir ilki başararak adını Türk Spor tarihine yazdırdı.
Dünya Şampiyonasında Madalya Kazanan Milli Takım Sporcular ise;
• Esra BAYRAK 60 Metrede Altın Madalya ile Dünya Şampiyonu
• Esra BAYRAK Uzun Atlamada Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü
• Fatma Damla ALTIN Pentatlonda Altın Madalya ile Dünya Şampiyonu
• Fatma Damla ALTIN Yüksek Atlamada Gümüş Madalya ile Dünya İkincisi
• Muhsine GEZER 800 Metrede Gümüş Madalya ile Dünya İkincisi
• Edanur AKIN Üç Adım Atlamada Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü
• Sevim DEMİRCAN 400 Metrede Bronz Madalya ile Dünya Üçüncüsü
• Esra BAYRAK, Muhsine GEZER, Edanur AKIN ve Fatma Damla ALTIN’dan oluşan 4×200 Kadınlar Bayrak Takımı Dünya Üçüncüsü,
• Edanur AKIN, Fatma Damla ALTIN, Muhsine GEZER ve Sevim DEMİRCAN’dan oluşan 4×400 metre Kadınlar Bayrak takımımız Gümüş Madalya ile bir ilki başararak Dünya İkincisi oldu.

BAŞKANI BİROL AYDIN “DÜNYANIN ZİRVESİNDEYİZ”

VİRTÜS Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında alınan madalyaları değerlendiren Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada ” Özel Sporcularımız Esra BAYRAK ve Fatma Damla ALTIN Şampiyonada 1.inci olarak İstiklal Marşımızı iki kez tün Dünyaya dinlettiler, Bayrağımızı en üstte göndere çektirdiler. Avrupa ve Dünyanın En genç Milli Takımı olan Özel Sporcular Milli Takımız ”Dünya Şampiyonasında” Ülkemizi başarı ile temsil etmişlerdir.
4×200 Kadınlar Bayrak Takımız Bronz Madalya, 4×400 Kadınlar Bayrak Takımız ise Gümüş Madalya kazanarak Özel Sporcular tarihimizde bir ilki başarmışlardır.
Ülkemize yaşattıkları bu gurur için Özel Sporcularımızı, yani “Altın Kızlarımızı” tebrik ediyorum. Ayrıca Sporcularımıza emek veren antrenörlerimizi ve tüm spor elamanlarımızı tebrik ediyorum.
Başkan Birol AYDIN; “ Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, özel sporcularımızı bağrına basan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıca bizlere Sponsor desteği verip Özel Sporcularımızın Şampiyonluğunda payı olan SPOR TOTO’ya, EMİNEVİM Grubuna, TESYEV’e,TMPK’ya ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum ’dedi.

2020 VİRTÜS Dünya Salon Atletizm Şampiyonasını Türkiye, 2 Altın, 3 Gümüş, 4 Bronz Madalya olmak üzere toplam 9 Madalya ile tamamlamış oldu.

Özel Sporcular Atletizm Milli Takımız 28 Şubat Cuma günü saat: 23:20 ‘da İstanbul üzerinden Yurda dönüş yapacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu