Genel

ÖZEL SPORCULAR OKUL SPORLARINDA “BİZ DE VARIZ” DEDİK!

Federasyonumuzun girişimleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı/ Okul Sporları Daire Başkanlığının destekleri ile Okul Sporları yarışmalarına, Özel Eğitim Okullarımız ve Özel Sınıfı olan Tüm Okullarımızda eğitim gören ve Spor yapan tüm özel sporcularımız katılım sağlıyor.

2015-2016 Eğitim –Öğretim Yılında 25 Pilot İlde ,2016-2017 yılında 81 ilde uygulamaya geçerek hayat bulan bu büyük adım, Paralimpik Branşlarda ( Masa tenisi, atletizm ve yüzme) yarışmalara katılmaya imkan sunmuştu.

2023-2024 yılına gelindiğinde ise Paralimpik Branşlarımız olan Atletizm,Masa Tenisi ve Yüzme branşlarının yanı sıra , Futsal ve Basketbol branşları da Özel Sporcular Okul Sporları’nda yer almaya başlamıştır.

BAŞKAN BİROL AYDIN” HER ÖZEL SPORCUNUN YAPACAĞI BİR SPOR BRANŞI VAR!

“BİZDE VARIZ” sloganıyla yola çıkan Özel Sporcular Başkanı Sayın Birol AYDIN, bir engeli daha ortadan kaldırarak, sporla yaşama yeniden bağlanan öğrencilerin , okullarında da başarılı olmaları ve kendilerini göstermeleri açısından Okul Sporlarına katılımın gerektiğini ve önemini tekrar vurguladı.
Başkan Birol Aydın; ‘İlkleri başaran bir federasyon olarak 3 Paralimpik branşın yanında , Basketbol ve Futsal branşlarımızda artık Okul Sporlarına dahil edildi.
Emeklerinden dolayı Okul Sporları Daire Başkanı İlhan Demir’e , Genel Müdür Ömer Altunsoy’a , Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’ya ve her zaman yanımızda olan Bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum ‘dedi .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu