Genel

Özel Sporcular Down Sendromlular Futsal Milli Takımı Konya’da Kamp Yapıyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında Down Sendromlular Futsal Milli Takımımız, 3 Eylül ile 10 Eylül 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Padova kentinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarına devam ediyor.
Dördüncü hazırlık kampını Konya Büyükşehir Belediyesi’nin misafirliğinde sürdüren Down Sendromlular Futsal Milli Takımımız, 10-22 Temmuz 2023 tarihlerinde kampta olacak milli takımımız 75.Yıl Spor Salonunda günü 10:00-12:00/17:00-19:00 saatlerinde olmak üzere çift idmanla geçirecek.
4-11 Ekim 2021 tarihinde İtalya’da alınan Avrupa Şampiyonluğu’ndan sonra 1-10 Nisan 2022 tarihinde Peru’nun Lima şehrinde düzenlenen Down Futsal Dünya Şampiyonası’na katılım göstererek büyük bir başarıya imza atan Millilerimiz, Dünya üçüncüsü olarak ülkemize bir gurur daha yaşatmıştı.
Down Sendromlular Futsal Milli Takımı’nın Konya Kamp kadrosu:

Volkan Yavuzaslan, Hami Haldız, Anıl Koçak, Birkan Dikici, Resul Orakçı, Mert Uruk, Hüseyin Dinç, Tahra Kavis, Furkan Özdemir, Muhammet Emin Bekgöz, Yasin Kadir Çayır, Hacı Ömer Arslantürk, İsmail Karakaya
Antrenörler:
İbrahim Acar, Uğur Arı, Hüseyin Dağdelen, İlyas Sarı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu