Genel

ÖZEL SPORCU MİHRİBAN KAYA RİO PARALİMPİK OYUNLARINDA…

Uluslararası Paralimpik Komite tarafından İtalya’nın Grosseto Şehrinde yapılan IPC Avrupa Atletizm Şampiyonasında Özel Sporcumuz Mihraban KAYA , 2016 RİO Paralimpik Oyunları barajı olan 11:00 metreyi , 11:32 metre derecesi ile geçerek RİO Paralimpik Oyunlarında bende varım dedi.

KAYA KOTAYI KAPTI, TÜRKİYE REKORU KIRDI.

İtalya Grosseto’da bugün yapılan Bayanlar Gülle Atmada Piste çıkan Atletimiz Mihriban KAYA 11:32 metre atarak hem 2016 Rio Paralimpik Oyunları A Barajını aştı, hemde kendisine ait olan 10:64 Metrelik Türkiye Rekorunu yenileyerek 11:32 metreye çıkarmış oldu.

ÖZEL SPORCU MİHRİBAN KAYA’DAN BİR İLK…

Özel Sporcumuz Mihriban KAYA , Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasında Petlenton’da Avrupa Şampiyonu olarak bir ilki başarmıştı, Bugün ise İtalya’da 11:32 metre atarak Özel Sporcular tarihinde yine bir ilki başardı.

Şampiyona hakkında açıklama yapan Federasyon Başkanı Başkan Birol AYDIN; “ Bugün bize bu mutluluğu yaşatan Özel Sporcumuz Mihriban KAYA’yaı yürekten tebrik ediyorum. Federasyon olarak yaklaşık 3 yıldır gece – gündüz demeden yoğun bir faaliyet takvimi çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürdük. Paralimpik Branşlarımız olan Atletizm ‘e ciddi yatırımlar yaptık, Teknik Ekibimiz Zübeyde Yıldız ve Gökhan Karakoç ile yapmış olduğumuz planlamalar ile hazırlık kamplarımızı yaptık, turnuvalara katıldık. Bugün aldığımız bu başarılı sonuç ile 2016 RİO Paralimpik Oyunlarına katılma şartı olan 11:00 Metreyi, 11:32 lik derece ile aştık. Bu sonuç Ülkemize ve Milletimize hayırlı olmasını diler bu yolda bizlere her zaman destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep TAYİP ERDOĞAN’a Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ’a Bakan Yardımcımız Sayın Abdurrahim BOYNUKALIN’a, Müsteşarımız Faruk ÖZÇELİK’e ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’a Şahsım ve Federasyonumuz adına teşekkür eder şükranlarımı sunarım.

İtalya’da Grosseto Şehrinde yapılan IPC Avrupa Atletizm Şampiyonasına bugün yapılan müsabakar ile sona erdi.
Özel Sporcular Atletizm Milli Takımız yarın (17 Haziran 2016 Cuma ) Saat: 20:10’da Ankara Esenboğa Havalimanında olacaklar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu