Genel

ÖZEL SPORCU ESRA BAYRAK DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU.

 

Polonya’nın Torun Şehrinde devam eden VİRTÜS Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında Özel Sporcumuz Esra BAYRAK 60 Metrede 8,06 derecesi ile Dünya Şampiyonu olarak Ülkemize Altın Madalya kazandırdı.

Şampiyonada bugün 60 Metre stilinde piste çıkan Özel Sporcu Esra BAYRAK tüm rakiplerini geride bırakarak, 8,06 derecesi ile Dünya Şampiyonu oldu. Esra BAYRAK bu derecesi ile son 5 yılın en iyi 60 metre derecesini koşarak ayrı bir başarı elde etti. Esra BAYRAK 2016 yılından bu yana katıldığı her Şampiyonadan Altın Madalya ile dönen Altın Kız Esra BAYRAK Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında 60 ve 100 Metrede Altın Madalyalarına sahibi olarak ayrı bir rekora imza attı.
*2016 Avrupa Şampiyonu
*2017 Dünya Gençler Şampiyonu
*2018 Dünya Salon Atletizm Şampiyonu
*2019 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonu ve
*2020 Dünya Salon Atletizm Şampiyonu olarak kırılması zor bir Rekora daha imza atmış oldu.

*Esra BAYRAK bugün katıldığı Kadınlar Uzun Atlama stilinde 5,16 m derecesi ile Dünya Üçüncüsü oldu ve Ülkemize Bronz Madalya kazandırdı.

KADINLAR 4 X 200 BAYRAK YARIŞINDA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU.
Özel Sporcular tarihinde bir ilki başaran, Esra BAYRAK, Muhsine GEZER, Edanur AKIN ve Fatma Damla ALTIN’dan oluşan Kadınlar 4×200 Bayrak Takımımız Dünya Üçüncüsü oldu.

BAŞKAN BİROL AYDIN” İSTİKLAL MARŞIMIZI DÜNYAYA DİNLETİYORUZ”

VİRTÜS Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında alınan madalyaları değerlendiren Federasyon Başkanı Birol AYDIN yaptığı açıklamada ” Özel Sporcumuz Esra BAYRAK Dünya Şampiyonu olara , İstiklal Marşımızı tüm Dünyaya dinletti, ilk günde Fatma Damla Altın Madalya kazanarak Ülkemize büyük bir gurur ve sevinç yaşatmıştı.
4×200 Bayrak yarışında Altın Kızlarımız bir ilki başararak Dünya Üçüncüsü oldular, Bayrak yarışında yarışan Özel Sporcularımız Esra BAYRAK, Muhsine GEZER, Edanur AKIN ve Fatma Damla ALTIN’ı Ülkemize yaşattıkları bu gurur için tebrik ediyorum.

Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak, yedi yıldır Paralimpik branşlarımız için yetenek taramaları yaptık, milli takım gelişim kampları düzenledik ve yurtiçi ve yurtdışı hazırlık turnuvalarına katılım gösterdik. Allaha şükürler olsun bizim emeklerimizi boşa çıkarmadı, hedef 2020 Trisome Oyunları, Hedef 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları ve asıl hedef 2024 Paris Paralimpik Oyunları olacaktır.
Sporcularımızı, Antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, Her zaman bize inanan ve büyük destekleri olan, özel sporcularımızı bağrına basan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıca bizlere Sponsor desteği verip Özel Sporcularımızın Şampiyonluğunda payı olan SPOR TOTO’ya, EMİNEVİM Grubuna, TESYEV’e ,TMPK’y ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum’dedi.

ALTIN MADALYAMI ŞEHİTLERİMİZE ARMAĞAN EDİYORUM!

Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında Altın Madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan Özel Sporcu Esra BAYRAK;“ Şampiyonaya iyi hazırlandık, Federasyon Başkanımız Birol AYDIN bize her türlü kamp ve spor malzeme desteğini sağladı. Antrenörüm Aytunç Göz ise bir öğretmen gibi , bir baba gibi, abi gibi, hep yanımızda oldu ve bizi en mükemmel şekilde Şampiyonaya hazırladı. Çok mutluyum Altın Madalyamı Ülkemizin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden mücadele eden Güvenlik Görevlilerimize, Şehitlerimize armağan ediyorum. Ayrıca bugün doğum günü olan ve her zaman yanımızda olan engellilerin babası, abisi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a armağan ediyorum ve doğum gününü tebrik ediyorum, ayrıca bize maddi ve manevi Sponsor desteği veren SPOR TOTO’ya, EMİNEVİM Grubuna, TESYEV’e ,TMPK’y ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum ’dedi.
25 Şubat Salı günü başlayan Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonasında Türkiye ilk gün 1 altın, 2 bronz , bugün ise 1 altın, 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 2 altın ve 4 bronz madalya kazanmış oldu. Şampiyona 27 Şubat Perşembe günü yapılacak olan müsabakalar ile sona erecek olup, Milli Takımımız 28 Şubat Cuma yurda dönecekler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu