Genel

Özel Sporcu Ebru Acer’den Çifte Altın Madalya !

Özel Sporcular (VIRTUS) Avrupa Yaz Oyunları Para Masa Tenisi müsabakalarının son gününde Türkiye 2 Altın, 2 Bronz Madala kazandı.
•Ebru Acer: Ferdi Kadınlarda ve Kadınlar Open’da Avrupa Şampiyonu olarak bu alanda Ülkemize tarihinde iki Altın Madalya kazandırmış oldu.
•Sümeyra Türk : Ferdi Kadınlarda ve Kadınlar Öpen’da Avrupa Üçüncüsü oldu ve Ülkemize iki bronz madalya kazandırdı.
Özel Sporcular Para Masa Tenisi Milli Takımı, Avrupa Oyunlarında daha önce;
•Özel Sporcular Kadınlar Milli Takımımız “Takımlarda Avrupa Şampiyonu” oldu.
Ebru Acer, Lara Samsunlu ve Sümeyra Türk’ten oluşan Kadın Takımımız Avrupa Şampiyonu oldu.
•Özel Sporcular Kadınlar Çiftler Milli Takımımız “Çiftlerde Avrupa İkincisi oldu.
Ebru Acer ve Sümeyra Türk’ten oluşan Kadın Takımımız Avrupa İkincisi oldu.
•Erkek Takımlarda Utku Caberoğlu, Portekiz’li Eşi ile Avrupa Üçüncüsü oldu.
Bu sonuçlar ile Türkiye Özel Sporcular Para Masa Tenisi Milli Takımı, 3 Altın, 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya ile toplanda 7 Madalya kazanmış oldu.
Başkan Birol Aydın” Para Masa Tenisi Milli Takımımız ile Gurur Duyuyorum. Özel sporcularımız burada tarih yazıyorlar, Para Masa Tenisi branşın tarihimizde ilk defa 3 altın madalya ve toplamda 7 madalya ile bir rekor kırdı. Polonya’da Üç kez İstiklal Marşımızı okuttuk, Ay yıldızlı Albayrağımızı göndere çektirdik. Özel sporcularımızın bu başarısında emeği geçen Antenörlerimiz Sevinç Sert’e, Bülent Baran’a ve Kemal Yaşkafa’ya ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Özel Sporcularımıza inanan ve her zaman yanımızda olan, Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, TMPK –TESYEV Başkanı Sayın Yavuz Kocaömer’e, her zaman sesimiz olan siz değerli medya mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor, Camiamız adına Şükranlarımı sunuyorum ’dedi.
VİRTÜS Avrupa Yaz Oyunları Para Yüzme müsabakaları ile sona erecek . Milli Takım Kafilemiz 25 Temmuz 2022 Pazartesi Akşam yurda dönmüş olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu