Genel

Masa Tenisi Milli Takımımız Rekorlar Kırmaya Devam Ediyor

26 – 28 Mayıs tarihleri arasında Polonya’nın Varşova kentinde, 2023 ITTF-PTT Polonya Açık Para Masa Tenisi Turnuvası gerçekleştirildi.

Kafile başkanlığını Abubekir Özcan’ın yaptığı Milli Takım kafilemizi; Antrenör Bülent Baran, Antrenör Sevinç Sert Lahna, Antrenör Kemal Yaşkafa, Milli Sporcu Ebru Acer, Milli Sporcu Sümeyra Türk, Milli Sporcu Lara Samsunlu, Milli Sporcu Utku Caberoğlu, Milli Sporcu Garip Olcaş ve Fizyoterapist Bensu Söğüt temsil etti.

2024 Paris Paralimpik Oyunları hazırlık kapsamında gerçekleştirilen turnuvada Milli Sporcumuz Ebru Acer, Polonyalı rakibi Dorota Nowacka’yı 3-0 mağlup ederek altın madalya kazanırken, aynı kategoride müsabakalara katılan Özel Sporcu Sümeyra Türk ve Garip Olcaş üçüncülüğü elde ederek bronz madalyanın sahibi olmuştur.

Çiftler karşılaşmasında ise Ebru Acer ve Sümeyra Türk rakibini 3-1 yenerek altın madalya kazanmıştır. Beraberinde Lara Samsunlu ve Ewa üçüncü olarak bronz madalya, Garip Olcaş ve Utku Caberoğlu’da üçüncü olarak bronz madalya kazanmıştır.

Karışık Çiftler karşılaşmasında da Ebru Acer ve Utku Caberoğlu üçüncü olarak bronz madalya alırken, Sümeyra Türk ve Garip Olcaş’ta dördüncü olarak bronz madalya kazanmıştır.

Başkan Birol Aydın, “Hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Oyunlar”

Turnuva sonrası açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın, “Federasyon olarak hedefimiz Masa Tenisi branşında da bir ilki başararak 2024 Paris Paralimpik Oyunlarına katılmak ve madalya kazanmaktır. Şahsım ve Yönetim Kurulumuz adına Masa Tenisi Milli Sporcularımızı ve Teknik ekibimizi tebrik ediyorum.” dedi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu