Genel

KULÜPLERİMİZE DUYURULUR !!!

Federasyonumuzun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Basketbol (Erkek ve Bayan) ,Voleybol (Erkek ve Bayan) ve Futbol (Erkek) Türkiye Şampiyonaları Ekim, Kasım, Aralık 2017 tarihlerinde muhtelif illerde yapılacaktır.

2017 yılı Şubat ayında Federasyonumuz Teknik Kurullarınca alınan kararlar doğrultusunda; Takım sporlarında il Şampiyonaları şu şekilde yapılacaktır.

• İllerde Türkiye Şampiyonasına katılacak 2 takım var ise “ o İki Takım İl Şampiyonası yapılmadan direk Türkiye Şampiyonasına katılır.”

• İllerde Türkiye Şampiyonasına katılacak 3 veya 4 takım var ise“ İl Şampiyonası yapılarak ilk 2 Takım Türkiye Şampiyonasına katılır.”

• İllerde Türkiye Şampiyonasına katılacak 5, 6 veya 7 takım var ise“ İl Şampiyonası yapılarak ilk 3 Takım Türkiye Şampiyonasına katılır.”

• İllerde Türkiye Şampiyonasına katılacak 8 veya Üstü takım var ise“ İl Şampiyonası yapılarak ilk 4 Takım Türkiye Şampiyonasına katılır.”

Not; Takım Sporlarında ayrıca Bölge Şampiyonası yapılmayacak olup, Direkt Türkiye Şampiyonası yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen il kontenjanlarına istinaden direk Türkiye Şampiyonası yapılacağından dolayı 2017 Mayıs ayında illerde ‘’ Basketbol (Erkek ve Bayan) ,Voleybol (Erkek ve Bayan) ve Futbol (Erkek)’’ branşlarında il Şampiyonaları yapılacaktır.

Bir Kulüp yapılacak olan il ve Türkiye Şampiyonasında yalnız Basketbol Erkek veya Bayan ,Voleybol Erkek veya Bayan ve Futbol Erkek branşlarında katılabilir. (Bir Kulüp aynı branşta hem Erkek hem Bayan takımı olarak Şampiyonalara katılamaz.)

Söz konusu il Şampiyonalarının planlanması amacı ile kulüplerimizin son başvurularını 27 Nisan Perşembe saat 13:00’e kadar federasyonumuzun ONLINE başvuru sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Bilgilerinize Önem ile duyurulur

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu