Genel

IPC Olimpik Denemede Türkiye Rekoru!

 

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve 1-2 Haziran 2024 tarihlerinde TAF tarafından İzmir’de organize edilen, IPC onaylı Olimpik Deneme yarışlarında Kadınlar F20 Kategorisinde piste çıkan Özel Sporcu Ebrar Keskin 13.82 M atarak “Türkiye Rekoru ” kırmış ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları A Barajını geçmiştir.

Aynı yarışta piste çıkan bir diğer Özel Sporcumuz Eda Yıldırım ise 12.44 M atarak 2024 Paris Paralimpik Oyunları A Barajını geçmiştir.

Kadınlar T20 kategorisinde Esra Bayrak ve Fatma Damla Altın, kadınlar T20  100 M, 200 M ve 400 M de ise Aysel Önder ile Reyhan Taşdelen yarışarak 2024 Paris Paralimpik Oyunları öncesi başarı elde ettiler.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu ve Türkiye Milli Paralimpik Oyunlarının girişimleri ile İlk defa Uluslararası Paralimpik Komite onayı alınan “IPC TAF Olimpik Deneme yarışlarına katılan Özel Sporcularımızın müsabaka sonuçları “2024 Paris Paralimpik  Dünya Sıralaması için de geçerli olacak.

Başkan Birol Aydın” İlklerin Federasyonu Olmaya Devam!

IPC Olimpik Deneme yarışlarını yakından takip eden Federasyon Başkanı Birol Aydın, yaptığı açıklamada; Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olarak ilkleri başarmaya devam ediyoruz. TOSSFED ve TMPK’nın girişimleri ile ilk defa bir TAF yarışına IPC onayı aldık. Bu Olimpik Deneme yarışına katılan Paralimpik havuzdaki Özel Sporcularımız kendi Ülkesinde yarışmanın rahatlığı ile başarılı dereceler elde ettiler. Türkiye Rekoru kıran Ebrar Keskin’i, Eda Yıldırım’ı, Aysel Önder’i, Fatma Damla Altın’ı, Reyhan Taşdelen’i , Antrenörleri Aytunç Göz’ü, Damla Tan’ı, Sinem Yıldırım’ı ve Sevda Kalkan’ı , Başkan Vekilim Sadettin Akçi’yi ve Asbaşkan Ensar Kurt’u ayrı ayrı tebrik ediyorum, Özel Sporcularımıza destek olan TMPK ve TAF’a teşekkürlerimi sunuyorum’dedi.

 

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu