Genel

Hedef 2024 Paris Paralimpik Oyunları

2024 Paris Paralimpik Oyunları hazırlık toplantısı Başkan Birol Aydın’ın başkanlığında 21-23 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıya Federasyon Başkanı Birol Aydın’ın yanı sıra Asbaşkan Efkan Korkmaz, Asbaşkan Osman Akdemir, Asbaşkan Ensar Kurt, Genel Sekreter Safiye Tokdemir, Federasyon Görevlisi Yusuf Cebeci, Paralimpik Branşlar Yüksek Performans Direktörü Aytunç Göz, Paralimpik Branşlar Kurul Üyeleri; Leman Elmas, Sevinç Sert Lahna, Bülent Baran, Cenk Utkuoğlu ve Fatma Yütük katıldı.

Başkan Birol Aydın yaptığı açıklama, “Pandemi sonrası 2022 yılı faaliyetlerimiz ile sahalara geri döndük. Türkiye şampiyonalarında çok özlediğimiz TÖSSFED Ailemiz ile buluşma, kucaklaşma imkanı bulduk. Başta paralimpik branşlar olmak üzere özel sporcularımızın yükselen performansı ulusal, uluslararası turnuvalar, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında almış oldukları madalyalar ile göğsümüz kabardı. Bu başarılarda pay sahibi olan başta Özel Sporcularımız olmak üzere, antrenörlerimizi, kulüp başkanları ve yöneticilerimizi, il temsilcilerimizi, ailelerimizi, bütün kurul üyelerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Özel Sporcularımızın her zaman yanında olan Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Teşkilatımızın değerli yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca sponsor olarak destek olan Sportoto, Türk Hava Yolları, Türk Telekom, Ziraat Katılım, Alagöz Holding, Koza Holding, TESYEV, TMPK başta olmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Aksaray Belediyesi, Talas Belediyesi, Kepez Belediyesi, Silivri Belediyesi, Muratpaşa Belediyesine TÖSSFED Ailemiz adına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. 2023 yılınında Özel Sporcular camiamıza sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.” dedi.

Toplantıda; 2022 yılı faaliyetlerinin değerlendirmesi yapılarak, 2023 yılı faaliyet programı hazırlığı ile paralimpik branşların sağlık ve performans ölçümleri, ulusal ve uluslararası lisanslamaları, milli takım hazırlık kampları, ulusal ve uluslararası turnuva ve şampiyonaların planlama çalışmaları yapıldı. 2024 Paris Paralimpik Oyunları hazırlıkları ile master plan takvim hazırlıkları yapıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu