Genel

Futsal Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonu Olacaklarına Dair Söz Verdikleri Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ı Ziyaret Etti !

 

Milli Takım ile Avrupa Şampiyonası öncesi bir araya gelip şampiyonluk sözü alan Başkan Yıldırım, şampiyon olan sporcularla kahvaltıda bir araya geldi.

Yıldırım, 20 yıl öncesine kadar engelli çocuklara gereken ilginin gösterilmediğini belirtti.

Başkan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte devletin her kademesinin harekete geçtiğini, her dalda engelli sporcuların yetiştiğini kaydetti.

Final maçı öncesinde sporcuların kupayı kazanacaklarına dair söz verdiğine dikkati çeken Yıldırım, “Biz de onlara bir söz vermiştik. Şimdi verdiğimiz sözümüzü yerine getiriyoruz ve kardeşlerimize altın hediye ediyoruz. İnşallah bundan sonra da Özel Sporcular Futsal Milli Takımımızı Dünya Şampiyonu olarak görmek istiyoruz. Şampiyonlukta emeği geçen Federasyon Başkanımıza, teknik ekibe ve sporcularımıza çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Down Sendromlu Futsal Milli Takımı teknik heyeti ve oyuncuları ise dünya kupasını da alacakları yönünde Yıldırım’a söz verdi.

Federasyon Başkanı Birol Aydın ” Ümraniye Belediye Başkanımız İsmet Yıldırım’a Özel Sporcularımıza vermiş olduğu destekten dolayı çok teşekkür ederim. Bugün burada vermiş olduğu sözü yerine getiren sporcularımla olmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. Daha nice başarılar elde etmek için çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu