Genel

Futsal Milli Takımı Avrupa Şampiyonası Kampı Konya’da Sona Erdi

 

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında Özel Sporcular Down Futsal Milli Takımımız, 3 -10 Eylül 2023 tarihleri arasında İtalya’nın Padova kentinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarına devam ediyor.
Beşinci hazırlık kampını Konya Selçuklu Belediyesinin ev sahipliğinde sürdüren Down Sendromlular Futsal Milli Takımımız, 07-19 Ağustos 2023 tarihlerinde Konya Selçuklu Belediyesinin desteği ile günde çift antrenman ile Avrupa Şampiyonasına hazırlandı.
Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’dan Milli Takımımıza ziyaret!
Milli Takımımızın bugün ki Misafiri Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı oldu. Kamp süreci ve takımımız ile ilgili bilgi alan Pekyatırmacı 2023 Avrupa Futsal Şampiyonasında Milli Takımımıza başarılar diledi.
4-11 Ekim 2021 tarihinde İtalya’da alınan Avrupa Şampiyonluğu’ndan sonra 1-10 Nisan 2022 tarihinde Peru’nun Lima şehrinde düzenlenen Down Futsal Dünya Şampiyonası’na katılım göstererek büyük bir başarıya imza atan Millilerimiz, Dünya üçüncüsü olarak ülkemize bir gurur daha yaşatmıştı.
Başkan Birol Aydın’dan Teşekkür.
Konya’da Futsal Milli Takım Kampını ziyaret eden Federasyon Başkanı Birol Aydın yaptığı açıklamada ; Milli Takım olarak hedefimiz 2023 Avrupa Şampiyonu olmak ve Şampiyonluk Kupasını Sayın Cumhurbaşkanımıza getirmek, yaklaşık bir yıldır bu Şampiyonaya hazırlanıyoruz. Bizlere destek olan Konya B.B , THY , Sportoto ve Konya Selçuklu Belediyemize ve kıymetli Başkanlarımıza teşekkür ederiz’dedi.
Futsal Milli Takımı’nın Konya Kamp kadrosu:
Volkan Yavuzaslan, Hami Haldız, Anıl Koçak, Birkan Dikici, Resul Orakçı, Mert Uruk, Hüseyin Dinç, Tahra Kavis, Furkan Özdemir, Muhammet Emin Bekgöz, Yasin Kadir Çayır, Hacı Ömer Arslantürk
Antrenörler:
İbrahim Acar, Uğur Arı, Hüseyin Dağdelen, İlyas Sarı’dan oluştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu