Genel

FEDERASYON BAŞKANIMIZ BİROL AYDIN’dan BASIN AÇIKLAMASI

Federasyon Başkanı Birol AYDIN’ın basın açıklaması

a6

2-4 Haziran 2016 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen Türkiye Cimnastik Şampiyonası ile federasyonumuzun 6 aylık çalışma takviminin % 90 oranında bitirilmiş ve % 99.9 memnuniyeti ile sonuçlanmasının haklı gururunu yaşıyoruz.

2016 yılının ilk 6 ayında;

1.Basketbol Bölge Şampiyonaları,2.Atletizm Bölge Şampiyonaları,3.Masa Tenisi Bölge Şampiyonaları,4.Yüzme Bölge Şampiyonaları, 5.Bayanlar Voleybol Bölge Şampiyonaları, 6.Türkiye Basketbol Şampiyonası, 7.Türkiye Atletizm Şampiyonası, 8.Türkiye Yüzme Şampiyonası, 9.Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası, 10.Erkekler Türkiye Voleybol Şampiyonası, 11.Bayanlar Türkiye Voleybol Şampiyonası, 12. Açık Deniz Türkiye Yüzme Şampiyonası, 13. Türkiye Kayak Şampiyonası ve 14.Cimnastik Türkiye Şampiyonası, 15. 7 Atletizm Milli Takım Hazırlık Kampı, 16.3 Yüzme Milli Takım Hazırlık Kampı, 17.3 Lisanslama Kampı, 18.6 Avrupa Atletizm Şampiyonası ve 2016 Paralimpik Oyunları Kota yarışmaları, 19.5 Yüzme Avrupa Şampiyonası ve 2016 Paralimpik Oyunları Kota Şampiyonaları olmak üzere 34 yurtiçi, yurtdışı ve milli takım kampları düzenleyerek Federasyonumuz tarihinde antrenörlerimiz, idarecilerimiz, yöneticilerimiz, ailelerimiz ve özel sporculara gönül vermiş herkesin katkıları ile bir ilke imza atmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Ocak-Haziran 2016 döneminde ortalama her hafta şampiyona, kamp ve yurtdışı şampiyonaları düzenlendiği aşikardır.

Ayrıca; 27 Haziran-3 Temmuz 2016 tarihleri arasında ülkemizin ev sahipliğinde Başkent Ankara’da 2016 INAS Avrupa Atletizm Şampiyonasını da düzenleyecek olmamızda ülkemize, bizlere ve federasyonumuza uluslararası arenada verilen bir güvenin olduğu da bir gerçektir.

Şampiyonalarımıza katılan özel sporcularımızın konaklamaları konforlu,sıcak, temiz ve kaliteli  şekilde yapılmış, kulüplerimizin ve özel sporcularımızın yol ücretleri eksiksiz olarak ödenmiş, özel sporcularımıza adil, eşit ve fırsat eşliği sunulmuş olup, hiçbir özel sporcumuzu, ailemizi, antrenör, öğretmen, yönetici ve idarecilerimizi birbirlerinden ayrı görülmemiştir.

Söylediğim gibi bizler Özel Sporcuların hizmetkarıyız. Özel Sporcuların mutluluğu, sporcu kimliği kazanmaları, toplumla entegre olmaları, başarma duygularını hep birlikte ortaya çıkartmaları, ülkemizi uluslararası arenada temsil etmeleri ve bayrağımızı göndere çektirmeleri de 3,5 yıllık çalışmaların emeği olması da ziyadesi ile bizleri teşvik etmektedir. Çalışmalarımız 2 nci dönem’de kaldığı yerden en iyi şekilde gerçekleştirilecektir.

tossfed_6

Yoğun hazırlık kamplarından sonra özel sporcularımız Dünya ve Avrupa’da da BİZ DE VARIZ diyen millilerimiz madalyalarla ülkemize dönmektedir. Federasyonumuzun en büyük hedefi olan 2016 Rio Paralimpik Oyunlarına katılmak için yoğun bir yarışma programıda devam etmektedir.

Özel Sporcularımızın tüm faaliyetleri ulusal kanallarda yayınlanmaktadır. Her hafta özel sporcularımız başta TRT  olmak üzere, Ülke Tv, A Haber, ATV ve NTV kanallarının geniş yer vermelerinden dolayı, şahsım ve özel sporcularım adına şükranlarımı sunarım.

Bilindiği üzere; özel sporcularımızın daha güvenli ve hızlı seyahatlerinin sağlanabilmesi için THY ile yapılan protokolün alt yapı çalışması sonlara gelinmiş ve en kısa sürede hayata geçirilecektir.

Federasyonumuzun altın çağını yaşamasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay KILIÇ, Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet BAYKAN ve Spor Toto Teşkilat Başkanımız Sayın Mehmet KASAPOĞLU’na özel sporcularımız adına şükranlarımı sunarım.

Yol arkadaşlarımla çıktığım bu kutlu yolda emeği geçen, özel sporcular ailesine değer veren tüm fertlerine teşekkür ederim.

Şahsıma,yönetim kurulu üyelerime ve çalışma arkadaşlarıma gösterdikleri teveccüh ve güven’e layık olmak için gece gündüz çalışmalarımıza devam edeceğimizin bilinmesini ister, hayırlı ramazanlar diler, şükranlarımı sunarım. dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu