Genel

ERKEKLER TÜRKİYE ŞAMPİYONU KOCAELİ YAŞAM KOÇLUĞU VE OLİMPİYAT SPOR KULÜBÜ

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından 2017 yılı faaliyet programında yer alan Erkekler Türkiye Basketbol Şampiyonası sona erdi.

Kıyası çekişmeli geçen grup ve yarı final müsabakalarından sonra adını finale yazdıran kulüplerimiz Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü ve Samsun Zafer iş Okulu Spor Kulübü oldu.

Müsabakanın ilk dakikalarından itibaren birbirine üstünlük kurmak isteyen iki takımda oyunu son dakikasına kadar kontrollü şekilde oynarken Kocaeli Yaşam Koçluğu ve Olimpiyat Spor Kulübü son periyotta Tanju ve Doğan İncedemir ile buldukları sayı ile Şampiyonayı kazanarak final’de kupanın sahibi oldu.

TURNUVA’NIN TAKIMI SAMSUNSUN ZAFER İŞ OKULU SPOR KULÜBÜ

Son saniyesine kadar nefesleri kesen bir final maçı izleyen Samsun halkı final müsabakasını 2. Olarak tamamlayan Samsun Zafer İş Okulunu tezerruatlar eşliğinde yanlarına çağırarak alkışladı. Şampiyona’nın başlangıcı itibari ile Özel Sporcular Kulüplerimize güzel bir şekilde ağırlayan Samsun Zafer İş Okulu Spor Kulübü tunuva’nın en centilmen takımı seçildi.

 

SPORUN ŞEHRİNDEN ÇIKAN ÖZEL ŞAMPİYONLARI TEBRİK EDERİM

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi’nin düzenlemiş olduğu toplantıdan dolayı aramızda bulunamayan  Federasyon Başkanı Birol Aydın yapmış olduğu açıklamasında ; Öncelikle farklı illerden Samsun ilimize gerek Basketbol Türkiye Şampiyonasına katılım gösteren tüm kulüplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum.

Yapılan müsabakaların en güzel şekilde geçmesi ve kazananın Özel Sporcular Ailesi olması gerçeği yine bizleri fazlası ile mutlu etmekte, Şampiyonanın başlangıç ve bitiş tarihi itibarı ile Özel Sporcularımıza canı gönülden destek veren ve yardımcı olan tüm ekip arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu