Genel

Down Sendromlular Futsal Milli Takımına “Büyük” İlgi

29 Kasım Salı günü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü ile Ankara Amatör Sporcular ve Spor Adamları Spor Kulübünün karşılaşmasıyla başlayan “Down Sendromlular Futsal Türkiye Kupası” organizasyonu, 02 Aralık Cuma günü Final müsabakaları ve Kupa töreni ile sona erdi.

Her Daim Destekçisiyiz

Down Sendromlular Futsal Milli Takımımızın başarıları ile gurur duyduğunu belirten Başkan Birol Aydın, Kocaeli Belediyesinin ev sahipliği yaptığı organizasyonda yine bir ilke imza attıklarına vurgu yaparak, Futsal takımlarını tebrik ettiğini belirtti.

“Özel Sporcularımızın her daim yanında ve destekçisiyiz. Futsal Takımlarının artmasıyla daha güçlü bir milli takım oluşturacağız. Şampiyonaya Ev sahipliğinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Büyükakın’a ve ekibine, Türkiye Futbol Federasyonuna, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ve ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yanı sıra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Down Sendromlular Futsal Milli Takımımız, 2019 yılında Avrupa’da yapılan şampiyonaya gitmek için bize geldiklerinde onlara bütün desteği vereceğimizi söylemiştik. İlk gittikleri şampiyonada Avrupa üçüncüsü oldular. Ardından 2021 yılında Avrupa birinciliğine ulaştılar. Dünya Kupası’na gitmeden önce Kocaeli’de kamp yapmışlar ve bizi ziyarete gelmişlerdi. Onlara dünya şampiyonu olmaları yolunda büyük destekçileri olacağımızı söyledik. Oyuncularımızda inandılar ve inanılmaz bir performans gösterdiler. Onlar dünya şampiyonu olana kadar tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz.” diye belirtti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu