Genel

DOWN SENDROMLU DİLARA ÇEVİK AVRUPA ŞAMPİYONU!

 

Finlandiya Tampera’da başlayan Down Sendromlular Avrupa Atletizm Şampiyonasında Sahaya çıkan Down Sendromlu Özel Sporcu Dilara ÇEVİK ;
Gülle Atma’da 4.78 Metre ve Disk Atmada 13.12 Metre atarak Avrupa Şampiyonu olarak 2 Altın Madalya kazanırken,
Dilara Çevik ayrıca; 100 Metrede 25,32 Saniye ile 2.inci, Cirit Atma’da 8.93 Metre ile 2.inci, Uzun Atlama’da 1.48 Metre ile 2.inci, ve 400 Metre’de 2,25 ile 2.inci olarak toplamda 2 Altın, 4 Gümüş madal olmak üzere Ülkemize 6 Madalya kazandı. Madalya Töreni sonrası açıklama yapan Dilara Çevik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a verdiği sözü tuttuğunu ve Türkiye ye dönüşte ilk fırsatta Madalyalarını Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaştıracağını söyledi.

Münevvere YILMAZ’dan Gümüş Madalya!

Avrupa Şampiyonasında Atletizm branşında sahaya çıkan bir diğer sporcumuz Münennere YILMAZ Cirit Atmada 11,93 Metre atarak Avrupa İkincisi oldu.

VOLKAN YAVUZASLAN’DAN İKİ BRONZ MADALYA GELDİ

Günün son madalyaları Atletim branşında sahaya çıkan Volkan YAVUZASLAN’dan geldi.
YAVUZASLAN; Disk Atma 20,49 metre ve Cirit Atmada 20,80 Metre ile Avrupa Üçüncüsü olarak Ülkemize İki Bronz Madalya kazandırdı. 1.Gün Müsabakaları sonrası bir açıklama yapan Türk Milli Takımı Kafile Başkanı Sadettin Akçi ;” Finlandiya’da bugün başlayan Down Sendrom Avrupa Atletizm ve Masa Tenisi Şampiyonasına Madalyalar ile başladıklarını , Atletizm 2 Altın, 5 Gümüş ve 2 Bronz Madalya kazandıklarını , Masa Tenisinde ise 2 Gümüş ve 4 Bronz Madalya kazandık. Finlandiya’da İstiklal Marşımızı okutup , Bayrağımızı en üstte göndere çektirmenin gururunu yaşıyoruz. Özel Sporcularımıza desteklerinden dolayı Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve Federasyon Başkanımız Birol Aydın’a çok çok teşekkür ediyorum ‘dedi. Avrupa Şampiyonası öğleden sonra yapılan müsabakalar ile devam edecek olup , 28 Temmuz Pazar günü yapılan finaller ile sona erecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu