Genel

DOWN SENDROM FUTSAL MİLLİ TAKIMIMIZ YURDA DÖNDÜ.

 

İtalya’nın Terni kentinde ilk kez düzenlenen Down Sendromlular Avrupa Futsal Şampiyonası’nı Avrupa 3.lüğü tamamlayan Ay yıldızlı Milli Takımımız THY’ye ait tarifeli uçakla İstanbul’a geldi.

Çiçeklerle karşılanan Milli Takımımızda, basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Birol Aydın açıklmasında” dünyada ilk kez düzenlenen ‘Down Sendrom Futsal Avrupa Şampiyonası’na katılan Down Sendrom Futsal A Milli Takımı’nın kazandığı üçüncülüğün büyük bir başarı olduğunu söyledi.

Yıllar önce evlere kapatılmak istenen çocukların büyük bir başarıya imza attığını dile getiren Aydın, “Takım, alt aylık süreçte kuruldu. İlk kurulduğunda sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gitmiştik. Bu kardeşlerimiz orada sayın Cumhurbaşkanımıza ‘Avrupa’ya gideceğiz, kupayı da size getireceğiz’ diye söz vermişti. Bugün sayın Cumhurbaşkanımız’a verdiğimiz bu sözü tuttuğumuz için tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YILDIRIM DEMİRÖREN’E TEŞEKKÜR

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e de destekleri nedeniyle özel olarak teşekkürlerini ileten Başkan Aydın, kafilenin yarın Konya’daki A Milli Futbol Takımının maçına izleyici olarak gideceğini, üçüncülük kupasını ilgililere teslim edeceklerini ifade etti.

Şampiyonanın “en iyi kalecisi” seçilen Volkan Yavuzaslan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdikleri sözleri yerine getirdiklerinden dolayı gurur duyduklarını belirtti.

Yavuzaslan, kaleci olarak adaşı Fenerbahçeli Volkan Demirel’i örnek aldığını sözlerine ekledi. Teknik direktör Mustafa Demirdağ ise , “Rakip takımların bizi, bizim de onları izleme şansımız olmadı. İlk defa orada karşılaştık. Güzel, keyifli ve çekişmeli maçlar oldu. Normalde gollü maçlar beklerken kafa kafaya gitti. Çok küçük nüanslarla üçüncülüğü elde ettik” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu