Genel

Deprem Bölgesi Açık Su Spor Şenliği Yapıldı!

Kahramanmaraş Açık Su Spor Şenliği, 6 Şubat Depremlerinden etkilenen 11 İlimizde hayatlarını sürdüren Özel Sporcularımızın katılımı ile Kahramanmaraş İlinde yapıldı.

Kahramanmaraş İl Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen Açık Su Spor Şenliğine, Depremden etkilenen Adana, Elazığ,Gaziantep, Hatay, Osmaniye illerinden yaklaşık 100 Kişi katılım gösterdi.

30 Ağustos 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta gerçekleşen, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Cumhuriyetimizin 100.Yılı Etkinlikleri Kahramanmaraş Açık Su Spor Şenliği , Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz ve Federasyon Başkanı Birol Aydın’ın konuşmaları ile başladı.

Spor Şenliğine , Federasyon Başkanı Birol Aydın, Federasyon Asbaşkanı Efkan Korkmaz, Kahramanmaraş Gençlik  ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş Onikişubat  İlçe Gençlik Spor Müdürü Kadir Gemici,  Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Ali Aksu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Kültür Turizm Daire Başkanı Duran Doğan, Kahramanmaraş Organize Sanayi Spoe Kulübü Başkanı Eftal Karaçalı ve  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Mustafa Orak katıldılar.
Şenlik;  Açık Su Yüzme yarışmaları, Halat çekme, Ok atma  ve Dans gösterileri ile devam edip, Madalya töreni ve Akşam yemeği ile sona erdi.

Açık Su Spor Şenliği sonrası Açıklama yapan Federasyon Başkanı Birol Aydın, “ 6 Şubat da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak adlandırılan depremin ardından aklımızın ve gönlümüzün bir yanı hep bölgede kaldı. Depremin İlk anından itibaren bölgeye her türlü malzeme desteği sağladık. Başta Özel yavrularımız olmak üzere tüm özel ailelerimizin acılarını paylaşıp, yaralarının en hızlı şekilde sarılması için gayret gösterdik. Devletimiz ile birlikte maddi ve manevi desteklerimizi sürdürdük., sürdürmeye devam edeceğiz.

Federasyon olarak bölgedeki Özel Sporcularımızın spor yolu ile hayata tutunmaları için İllerimizde spor şenlikleri düzenledik. Bugünde Cumhuriyetimizin 100. Yılında yine sizlerle   bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu vesile ile hepinizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, Türk Milleti olarak nice 100’üncü Yıl kutlamaları yapmayı Yüce Allahtan dilerim. Deprem Bölgesindeki etkinlik ve çalışmalarımız hız kesmeden devam edeceğini bildirir, desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Cemil Boz’a , Büyükşehir Belediyemize, İl Temsilcimiz Hünkar Yılmaz’a ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu